Teisipäev, veebruar 11, 2020
 

Ljubtšenko võistleb Soomes talisurfi MMil

Talisurfi maailmameistri­võistlused WISSA 2020 algasid eile Soomes, Lesti­järvil. Algselt Pärnus toimuma pidanud võistlused viis Eesti jahtklubide liit (EJL) üle Soome siinsete puudulike jääolude tõttu.
Osaleb ka meie oma maailmameister Boris Ljubtšenko, kes olematute jääolude tõttu pole sel hooajal kodumaal treenida saanudki.
Võistlused peetakse kolmes klassis: lohed, kelgud ja tiivad. Võistlusalasid on neli: slaalom kelkudele ja tiibadele, freestyle lohedele ning GPS kiirussõit ja kursisõit kõikidele klassidele, reservalaks maraton.
Tegu on WISSA 40. võistlusega. Ühel korral on see jää puudumise tõttu ka ära jäänud. Ka seekord oli oht suur, kuid peakorraldaja Tõnis Kask otsustas, et võimaluse korral viiakse võistlused mujale. Kaks nädalat tagasi selgus, et Lestijärvil Kesk-Soomes on suur­võistluse korraldamiseks head tingimused. Oma õla pani alla ka Lestijärvi vallavalitsus, kes teeb väga palju tööd, et võistlused Soomes sujuvalt kulgeksid.
MMile oodatakse sadakond võistlejat 16 riigist, lisaks tavapärastele talisurfimaadele ka näiteks Austraaliast, Belgiast ja Prantsusmaalt. Oodata on kõrgetasemelist võistlust, kohale on tulemas mitu ala tipptegijat ja varasemat maailmameistrit.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411