Teisipäev, veebruar 4, 2020
 

Kõigest hoolimata optimistid

Kärdla uue Keskväljaku ehitus on täies hoos – kopad, ekskavaatorid, teerullid ja kallutaja müttavad seal isegi nädala­vahetusel. Hästi ei lähe aga väljakuäärsetel ettevõtjatel. Käibed ja klientide arv on vähenenud, sest ehitustööd ei lase inimestel harjumuspäraselt mugavalt külastada poode, pitsarestorani ja apteeki.
Võiks arvata, et see ajab vihale. Talv on meie ettevõtjaile käibe mõttes ju niikuinii nadi ja selle üleelamine paras katsumus. Väljaku ehitus teeb selle veelgi raskemaks, nemad on aga hoopis optimistlikud ja leiavad, et võiks olla ju veel hullem.
Ootamatult keskväljaku ümberehitus muidugi ei tulnud ja omavalitsus on kõiki teavitanud, aga see ju eelarvemiinust ei kata. Loodetavasti aitab uus ja atraktiivsem Keskväljak juba sel suvel talvekahjud tasa teenida.
Selleks peab ka omavalitsus tööjärjel hoolega näppu peal hoidma, et ehitaja oleks graafikus, et uue turismihooaja alguseks suured mehhanismid väljakult kadunud ja et igale poole pääseks ligi. Kuressaare kesklinna ümberehituse kaheaastane saaga ei tohi Kärdlas korduda.
Seniks kannatlikku meelt kõigile Keskväljakul liiklejatele ja ärge oma kodupoodi päriselt unustage. Ja ei maksa oma pahameelt ehitustöödest tekkinud ebamugavuste pärast välja elada ehitaja, poemüüja või apteekri peal.
Püüame rahuga ja sõbralikult taluda ajutisi ebameeldivusi tulevase kaunima linnapildi nimel.
4. veebruar 2020

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Vahur Reede, saa..

  Nõustun täielikult sooviga, et “Kuressaare kesklinna ümberehituse kaheaastane saaga ei tohi Kärdlas korduda”.

  Paraku ei piirdu Kuressaare kesklinna saaga kahe aastsaga, mil seda ehitati. Keskplatsil siiani uputab, liikluskiiruse piirang 10km/h, parkimiskohtade puudus, vaegnägijad päris hädas, kuna kõnniteid pole, ülekäiguradasid pole ka üldse, segadused taksopeatustega ja kõigele lisaks tänavasillutis laguneb juba ehitamisest saati.

  Olge tublid!

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411