Reede, veebruar 14, 2020
 

Kabeuudiseid

Hiiumaa spordikooli kabe­treener Raivo Rist osales Eesti meistrivõistlustel Brasiilia kabes. Ülemöödunud aastal teise ja eelmisel aastal esikoha saanud Rist sai seekord viis võitu ja kaks kaotust ning maandus kolmandal kohal. Võistluse võitis 11aastane imelaps Priit Lokotar, kes ühtlasi on ka noorte maailmameister 64ruudulises välkkabes.
Jaanuari lõpus toimusid Rakveres Eesti meistrivõistlused vene kabes. Kokkuvõttes saavutas Raivo Rist 18 mehe hulgas viienda koha. Võitjaks krooniti Arno Uutma.
Meeste mängud toimusid Šveitsi süsteemis üheksa vooruga. “Kuna vene kabe on liiga läbi uuritud, siis nüüd toimuvad võistlused avangute loosimisega,” selgitas Raivo Rist võistlus­süsteemi. Meestel on loosimiseks 745 avangu­varianti.
Naiste võistlustel oli viis osavõtjat. Hiiumaa Kabe­klubi mängija Marika Azojan saavutas IV koha. Eesti meistriks tuli Merilii Jalg. Loosivariante oli naistel 150.
8. ja 9. veebruaril käisid spordikooli õpilased Eesti meistrivõistlustel. 100ruudulises kabes sai Kätlin Mast kuni 13aastaste tüdrukute arvestuses pronksmedali. Meie teine võistleja Teili Unt lõpetas kuuendal kohal. Kokku võistles 14 tüdrukut ja võitjaks krooniti Emilia Kello Nupuklubist.

Kristi Linkov

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411