Reede, jaanuar 10, 2020
 

Vallavolikogu 2019. aasta töö kokkuvõte

Liina Siniveer
Hiiumaa valla volikogu pidas möödunud aastal 12 istungit kogutööajaga 42 tundi ja 13 minutit. Kui kõige lühem istung kestis tunni ja veerandi, siis kõige pikemalt arutasid volinikud Hiiumaa asju oktoobris, mil istung kestis koos vaheaegadega 5 tundi ja 16 minutit.
Kokku võttis volikogu aasta jooksul vastu 60 otsust ja 50 määrust. Kuigi volikogu kooskäimisi oli mullu vähem kui aastal 2018, võeti vastu oluliselt rohkem määrusi. Põhjuseks eelkõige valla allasutuste süsteemi korrastamine, millega uuendati ka neist enamiku põhimäärused.
Nagu varasemalt, pidas volikogu igas kvartalis ühe istungi väljaspool Kärdlat, seega külastas volikogu aasta jooksul ka kõiki osavaldu.
Volikogu kaalukamatest otsustest tuleb kindlasti esile tuua Hiiumaa uue spordi­hoonega seotud otsused, samuti külavanema statuudi ja mittetulundusliku tegevuse toetamise korra vastuvõtmine. Lisaks sai volikogu otsuse toel hoo sisse Kärdla Kesk­väljaku ehitus, samuti otsustas volikogu toetada investeeringuid Hiiumaa sadamate arendustesse.
Volikogu liikmete aktiivsus istungitest ja komisjonide koosolekutest osavõtmisel oli üsna erinev, kuid vähemalt volikogu istungitelt väga palju puudumisi polnud. Statistiliselt – kui kõigist istungitest võttis osa 9 volikogu liiget 23st, siis kõige suuremad puudujad olid Ants Orav ja Toomas Remmelkoor, kes ei osalenud kolmel volikogul.
Ka toimus volikogu liikmete hulgas mitmeid vahetusi. Jaanus Valgu ja Ilmi Aksli loobumise tõttu said volikogu liikmeteks Tuuli Tammla ja Jana Uuskari. Mõlemad liitusid ka Ühise Hiiumaa fraktsiooniga.
Fraktsiooniga Kodusaar liitusid möödunud sügisel Artur Valk ja Inge Talts. Esimene neist on volikokku valitud
Reformierakonna, teine Keskerakonna nimekirjast. Nõnda on peaaegu kõik volikogu liikmed jaotunud kolme fraktsiooni, vaid volikogu aseesimees Riho Rahuoja, kes esindab Reformi­erakonda, on n-ö vaba liige.
Volikogu komisjonid pidasid erineva arvu koosolekuid – kõige rohkem, 11 korral käisid koos keskkonna-ehitus­komisjon ja kultuuri-turismikomisjon. Eelarve-majanduskomisjon ja haridus-spordi-noorsootöö komisjon pidas nõu 10, sotsiaal-tervishoiu­komisjon ja revisjonikomisjon 7 korral. Kõige rohkem puudusid komisjonide koosolekutelt sotsiaalkomisjoni liikmed Toomas Remmelkoor ja Tuuli Tammla, majanduskomisjoni liige Ants Orav ja ehitus­komisjoni liige Tiit Paulus, kes puudusid komisjonide koosolekutelt pooltel kordadel või enamgi.
Eriliselt jääb 2019. aastat meenutama muidugi kolm umbusalduskatset, seejuures eriti “aktiivne” oli selles mõttes aasta algus. Nagu lehelugeja teab, ei leidnud ükski opositsiooni poolt algatatud umbusalduskatse volikogu toetust. Üldjoontes oli aga volikogu töömeeleolu töine ja suhtumine asjalik.

Aivar Viidik
Hiiumaa vallavolikogu esimees

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411