Teisipäev, jaanuar 7, 2020
 

Uus tankla hakkab ainsana saarel müüma autogaasi

Kõrgessaare kauplus

Harda Roosna | Hiiu Leht
Projekteerimishanke kuulutas osavald välja aasta lõpus, sellele laekus üks pakkumine OÜlt Mellson Grupp, mis oli varasemalt teinud ka indikatiivse pakkumise.
Töö maksumus koos käibe­maksuga on ligi 8000 eurot ja tähtaeg veebruari lõpp. “Seejärel saame välja kuulutada ehitushanke ja loodame ehitustööd lõpetada mai alguseks,” rääkis Laid.
“Tanklale operaatori otsime koostöös tarbijate ühistuga ja tankla võiks esimesed liitrid kütust müüa jaanipäeva paiku,” oli Laid optimistlik.
Kõrgessaare automaattanklasse tuleb müügile bensiin ja diislikütus. Ainsana Hiiumaa bensiinijaamadest saab seal tulevikus osta ka autokütusena kasutatavat LPGgaasi (liquefied petroleum gas), mida kutsutakse ka vedelgaasiks või autogaasiks.
Lisaks on uues tanklas ka elektriautodele laadimisjaam.
Kõrgessaare tankla kirjutati sisse ka Hiiumaa valla uude arengukavasse maakondlikult olulise investeeringuobjektina. Huvi tankla rajamise vastu on tundnud nii Jetoil kui Alexela.
Tankla jaoks sobiv koht leiti aadressil Tööstuse tee 10, millel asub ühistu Kõrgessaare kauplus. Kuna tegu oli riigimaaga, millele hoonestus­õigusega lubatud vaid üks ehitis, kauplus, võttis aega kinnistu omaniku­ vahetus. Oktoobris see toimuski, kui tarbijate ühistu ostis 8443 ruutmeetrise maatüki avalikul oksjonil 8443 euro eest.
Sellest, et Hiiumaa lääne­ossa oleks vaja veel üht tanklat, räägitakse ammu, juba sellest ajast, kui lähikonnas asunud Lauka tankla 2007. aastal lõplikult suleti. Näiteks Kõpu poolsaarel asuva ja kasvava elanike arvuga Kalana küla elanike jaoks asuvad lähimad tanklad 40–50 kilomeetri kaugusel Kärdlas, Emmaste tankla umbes 30 kilomeetri kaugusel,  Kõrgessaare alevist aga on Kärdlasse paarkümmend kilomeetrit.
Kõrgessaare kütusetankla on valmides Hiiumaa kuues: seni on kaks tanklat Kärdlas, kaks Käinas ja üks Emmastes.

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Pollar

    Tubli, võtke kõik vandiraiujatest eeskuju.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411