Reede, jaanuar 10, 2020
 

Pähn jätkuvalt koondises

Sandra Laur
Eesti meeste saalihoki­koondis, mis hoiab maailma edetabelis kümnendat kohta, alustab maailmameistrivõistluste (MM) valikturniiri
30. jaanuaril Taanis Fredrikshavenis.
20mehelisse koondisse kuulub ka oma saalihokimängija teed Viskoosa spordiklubis alustanud Ken Pähn. Muide, Sparta team Automaailmast ehk Pähna praegusest koduklubist on koondisse kaasatud koguni üheksa mängijat, seitse koondislast aga pallib välisliigades.
Euroopa tsooni B-alagrupis on meie vastasteks Suur­britannia, võõrustaja Taani ja Island. Selle valikturniiri A-alagrupi moodustavad Rootsi, Poola, Sloveenia ja Ukraina.
MMile tagavad koha kolm paremat meeskonda – mõlema alagrupi võitjad ning teise koha omanike vahelise lisamängu võitja.
Maailmameistrivõistlused toimuvad 16 meeskonna osalusel detsembrikuus Soomes ja võõrustajal on pääse turniirile juba taskus. Uuenenud süsteemi järgi peetakse Euroopas kolm valikturniiri, kust kokku pääseb MMile üheksa koondist. Aasia-Okeaania tsoonile on ette nähtud neli ja Põhja-Ameerikale kaks kohta.
Eesti koondis on osalenud kõigil seni peetud tosinal MMfinaalturniiril. Parimaks saavutuseks on 2010. aasta seitsmes koht, 2018. aastal teeniti kümnes koht.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411