Teisipäev, jaanuar 21, 2020
 

Külavanemad tuleks kaasata osavallakogu tasandil

Uurisime Hiiumaa vallavolikogu fraktsioonidelt, mida arvavad nemad neljapäevasel kohtumisel reformierakondlastega välja käidud ideest, et külavanemad võiks asendada osavaldade süsteemi.
“Arvan, et siin on tegemist sõna või mõttevääratusega. Mina ei ole küll varem kuulnud, et osavallavanema asemel tegutseks küla­vanem,” ütles Hiiumaa valla volikogu esimees valimisliitu ühine Hiiumaa kuuluv Aivar Viidik. Riigikogu valimistel kandideeris Viidik Reformierakonna nimekirjas.
Ta lisas, et Hiiumaal peaks olema 182 küla, neist vaid mõnikümmend tühjad. Keskmiselt on neljas osavallas, välja arvatud Kärdlas,
40 küla. “Ei kujuta ette, kuidas nende külavanemate hulgas toimuks osavalla­vanemate ülesannetes inimese valimine.”
Küll on aga Viidik seda meelt, et külavanemaid tuleks kaasata osavallakogu tasandil. “See tähendab, et nemad oleks need, kes arutavad kohaliku piirkonna asju ja nii toetavad kui utsitavad osavallavanemat.”
Valimisliitu Kodusaar kuuluva volikogu liikme Antti Leigri sõnul võiksid reformierakondlased ausalt öelda, et nad ei toeta osavaldu. Leigri kandideeris riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas.
1. jaanuarist 2018 hakkas Hiiumaal toimima uus omavalitsuskorraldus. Tööd alustasid kuus uut ameti­asutust: Hiiumaa vallavalitsus ning Emmaste, Kõrgessaare, Käina, Kärdla ja Pühalepa osavalla valitsus.
Enne haldusreformi oli saarel neli omavalitsust 70,85 teenistuskohaga. Käesoleva aasta jaanuari seisuga on aga teenistuskohti valla struktuuris 72,55.
Valla avalike suhete osakonna juhataja Liina Siniveer ütles, et personali­otsingud on vallal hästi läinud. Kahe aasta jooksul on vaja leida olnud 11 ametnikku või töötajat.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411