Teisipäev, jaanuar 28, 2020
 

Koolitantsu žürii julgustas lastele keerukamaid tantse looma

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Festivali Koolitants žürii leidis, et Hiiumaa tantsijatel on hea esinemisoskus ja nauditav grupi­tunnetus ning soovitasid luua neile keerukamaid tantse.
Reedel Käina kultuuri­keskuse saalis toimunud festivali Koolitants maakondlikul tantsupäeval esitati 17 tantsu. 12 tantsu tõid publikuni Tiina tantsustuudio (Tt-stuudio) rühmad ja 5 tantsu Käina kaunite kunstide kooli (KK) rühmad.
Tantsude autoriks olid tantsuõpetajad Tiina Kaev, Viiri Martin, Helgi Taelma ja Maigi Taelma. Viit tantsu ja nende esitajat tunnustas žürii eripreemiaga, järgmisse vooru pääsenud etteasted selguvad hiljem.
Žürii liikmed Kaisa Kattai, Valeria Januškevitš ja Carl Heinrich Pruun julgustasid juhendajaid lastele ka keerukamaid koreograafiaid looma, sest mõningatel juhtudel paistis, et tantsijad olid selleks küpsed. Samuti soovitasid nad suunata rohkem tähelepanu noorte tantsijate näitlejameisterlikkuse arendamisele.
Käinas
Koolitantsu maakondlik voor peeti esmakordselt Käinas ja enne kontserdi algust olid kultuurikeskuse kitsukesed koridorid sagimist täis. Kuna publik lubati saali kümme minutit enne kontserdi algust, ummistasid kohale­tulnud kultuurikeskuse kitsaid koridore. Nende vahelt üritasid läbi murda tantsijad, kes saali ja garderoobi vahel siblisid ning oma etteasteks valmistusid.
Lõpuks lubati ootusärev publik saali ja suurel ekraanil hakkas mängima tänavust Koolitantsu tutvustav video, mis lõi tunde nagu oleksid sattunud mõnele väga suurele üritusele.
Õhtujuht Ott Nool tutvustas žüriid, näitas kujukalt läbi meeleoluka tantsulavastuse, kuidas kontserdi ajal käituda ei tohi, ja võiski asuda tantsuetendusi vaatama.
Kui esmalt võis arvata, et 17 tantsu vaatamiseks kulub terve igavik, siis kõik ette­asted olid nii kaasahaaravad ja eriilmelised, et kontsert sai justkui hetkega läbi.
Tõeline sagime läks lahti peale seda. Juhendajad ja lapsevanemad ruttasid tantsijaid riietumisel aitama ja žürii läks otsuseid tegema. Publik sai vahepeal saalis videot vaadata, koridoris pildistamisalal ennast fotole jäädvustada või tantsida silent disco´l ehk tantsumuusikat kõrvaklappidest kuulates.
Osavõtt tähtis
Kuigi sagimist oli palju, oli tantsuõpetajail aega ka ajakirjanikuga oma esmaseid emotsioone jagada. Maigi Taelmal jagus oma õpilastele vaid kiidusõnu: “Olen lastega rahul, nad olid tublid ja tegid, mis pidid tegema.” Tema sõnul oli mõnel tantsijal ikkagi lavanärv sees, kuigi kodulaval Käinas oli kindlam ja kodusem tantsida. “Kui mõni trupp läks lavale kindla eesmärgiga võita, siis meile oli tähtsam osavõtt,” ütles ta.
Ka Tiina Kaev oli oma õpilaste esitustega väga rahul: “Kui tüdrukud laval naeratavad, on õpetajal ka hea tuju.” Kaev ütles, et neil ei ole erilist vahet, millisel laval esinevad: “Siin on natuke suurem lava kui meil Kärdlas ja võibolla mõni asi mahtus paremini ära, aga tüdrukud on harjunud tantsima erinevatel lavadel.”
Helgi Taelma ütles, et osalemine oli pisut väsitav, aga sellegipoolest tore – lastel oli põnev ja nad nägid uusi tantse. “Me ei ole mitu aastat Koolitantsul osalenud ja see kaoks muidu Hiiumaalt ära, kui ainult Tiina teeks,” leidis ta. “Niisugusel festivalil ei ole keegi meie praegustest tantsijatest osalenud, see­pärast oli osavõtt hästi tähtis, kas edasi ka pääseme, see ei ole nii oluline.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411