Reede, jaanuar 24, 2020
 

Kas nõges on Eesti nafta ehk ettevõtjana Hiiumaal

repro
õhtul on ETV ekraanil film “Eesti nafta”, mille peategelaseks hiiumaine nõges, niiöelda kõrvaltegelasteks aga ettevõtjatest ema ja tütar.
“Kahe aasta eest andsin nõusoleku dokumentaalfilmi meeskonnale oma ettevõtluse teekonnal kaasas käia,” räägib Margit Pruul.
Hiiumaale kolinud ja siin ettevõtjana alustanud Margiti teekonna ilu ja valu on talletatud filmi “Eesti nafta”, mille kohta ERR ütleb nõnda: “Ema ja tütar otsivad koos vastust küsimusele, mis võiks olla Eesti nafta. Üks neist turustab nõgeseid, teine on tuntud juutuuber. Dokumentaalfilmi tegevus toimub enamasti Hiiumaal ja peategelane on nõges. Kaks ettevõtlikku naist, ema ja tütar – Margit ja Nele – kelle missiooniks on teha nõgesest järgmine maailma vallutav superfood. Režissöör Liina Särkinen jälgis ligi kahe aasta vältel seda emotsionaal­set teekonda ja tulemus on nüüd teie ees!
Saarel tunneme ja teame Margitit kui Hiid nõgese­toodete sarja loojat. “Puhtaima õhuga saare metsiku looduse ürgne vägi on HIID toodetes tallel,” on Margit veendunud.
Tema OÜ Vaba Aed toodab ja turustab kaubamärgi HIID all metsikult kasvanud taimedest ja marjadest funktsionaalset toitu. HIID sortimendis on seni rohkem tuntust saavutanud nõgesepulber. “See on parim taimne raua- ja valguallikas veganitele,” selgitab Margit. Koos mikrobioloogidega on ta välja töötanud ka funktsionaalse toidusegu, mida lisaks nõgesele rikastavad Hiiumaalt korjatud astelpajumarjad, pohlad ja mustikad.
Tegu on kohalikelt mahe­põldudelt käsitsi korjatud taimedest ja marjadest valmistatud, osaliselt ka külmkuivatatud taimepulbrite ja smuutisegudega. Teadus­uuringu kohaselt on toidu­segul ohtralt tervendavaid omadusi. Tootearenduseks on ettevõte läbinud innovatsiooni­osaku programmi Fermentatsioonikeskuses.
Ka üliedukaks osutunud ettevõtjate koostööprojekti, Tallinnas Telliskivi loome­linnakus avatud ajutise kaupluse Hiiumaa Saatkond taga oli Margiti idee ja suur töö. Hiiumaa Saatkond pälvis arenduskeskuselt tiitli “Aasta algatus 2019”. Tänu Margiti ettevõtlikkusele sai saatkond unikaalse võimaluse jätkata müüki pealinna jõuluturul ja olla nii Hiiu saare maine­kujundajaks.
“Eesti nafta” esilinastus kinos Artis oli 21. jaanuaril, ETV ekraanil näeb seda 27. jaanuaril kell 20 sarjas “Eesti lood”.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411