Teisipäev, jaanuar 21, 2020
 

Hiidlased võitsid Maakilva B-finaali

Hiiumaa valla võistkond teenis laupäeval oma­valitsustevahelise mälumängusarja Maakilb B-finaalis esikoha.
Maakilva B-finaal toimus 18. jaanuaril Märjamaal, kus hiidlasi esindas Hiiumaa valla võistkond koosseisus Tiit Kerves, Taivo
Rist, Anu Tammearu ja Hergo Tasuja.
Samal ajal toimus samade küsimustega teine B-finaal Luunjas ja kahe võistluse peale kokku kümme paremat võistkonda pääsesid A-finaali.
Küsimusi oli 50 ja need olid jagatud viiestesse plokkidesse. Küsimused polnud keerulised, polnud haruldane, et mõni võistkond plokist maksimaalse kümme punkti sai. Näiteks Ridala ja Lihula alustasid maksimaalse 20 punktiga kahest esimesest plokist.
Hiiumaale tõi edu võistluse ühtlane läbimine. Ainsastki plokist kümmet punkti ei saadud, ka soolo­vastused, mida teadis ainult üks võistkond, läksid Hiiumaast mööda, aga võistlus läbiti suurte ärakukkumisteta ning kokkuvõttes saavutati 67 punktiga kindel esikoht Ridala ja parima Luunjas mänginud võistkonna Tartu valla, mõlemad said 64 punkti, ees. A-finaali pääsemise piir oli 59 punkti ja nii palju punkte sai Lihula.
Mõneti andis tunda, et Hiiumaa vald ei ole selles koosseisus mängima harjunud, puuduliku kokkumängu taha jäi veel mitu punkti, aga A-finaali silmas pidades oli B-finaal väärtuslik treening.
Maakilva A-finaal peetakse 15. veebruaril Paides ning seal osaleb Hiiumaalt kaks võistkonda. Eel­voorude põhjal lunastas sinna otsepääsu Maalinn.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411