Reede, jaanuar 10, 2020
 

Bill.me kaudu maksab arveid 80 vallakodanikku

Septembris võttis Hiiumaa vallavalitsus kasutusele uue arvelduste keskkonna Bill.me, mille kaudu saavad elanikud vaadata ja maksta valla poolt talle esitatud lasteaia, kooli, huvikooli ja sotsiaalteenuste arveid.
Valla rahandusosakonna juhataja Karin Gross ütles, et Bill.me kaudu maksab arveid umbes 80 inimest, kuid sealtkaudu arvete vaatajaid on rohkem.
Kuus saadab Hiiumaa vallavalitsus välja 940 arvet. Bill.me keskkonna vahendusel 350. “Üleminek on järkjärguline ja Pühalepa osavalla inimesed said alles detsembrikuu arved tutvumiseks ka Bill.me kaudu,” rääkis Gross.
Tema sõnul on tagasiside olnud erinev. Osadele inimestele meeldib, et nad näevad ühest keskkonnast kõiki arveid ning saavad sealt ka info, mis tasutud ja mis mitte. Paljud aga maksavad arveid siiski vanaviisi ehk ülekandega ja mingi osa on sõlminud pangaga e-arve püsimakse lepingu. Neile saadab vald arved otse panka ja arve summa võetakse kontolt maha lepingul märgitud kuupäeval.
“On ka inimesi, kellele ei meeldi veel ühte kontot luua ja kasutajatunnuseid meeles pidada,” märkis Gross. Tema sõnul on Bill.me keskkond lisavõimalus, kus näeb saabunud arveid ja nende tasumise seisu ning sellega liitumine ei ole kohustuslik.
Juhul, kui arveid soovitakse saada endiselt meili teel PDF-failina nagu varem, tasub oma soovist teada anda meilile arved@hiiumaa.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411