Laupäev, detsember 28, 2019
 

Vajame veel üht perearsti?

Lapuan Sanomat
Hiiumaa vallavolikogu selle aasta viimasel istungil ütles valla­vanem Reili Rand, et soovist pensionile minna on teatanud Käina perearst Ülo Lember. Käinasse perearsti leidmiseks kuulutab terviseamet välja konkursi.

Käinas jätkab perearstina Marje Vann, kelle nimistus on 979 patsienti, pensionile mineva Lemberi patsientide nimekirjas on 861 inimest.

Haigekassa arvestuse kohaselt peaks perearstinimistus olema vähemalt 1200 inimest, sellest piirist väiksemad nimistud ei ole rahalises ega kvaliteedi mõttes jätkusuutlikud.
Novembris sai Hiiu Leht teatada hea uudise, et 1. aprillist võtab pensionile mineva Kärdla perearsti Hilja Hiiemetsa 1914 inimesega nimistu üle doktor Jüri Viidebaum.
Jüri Viidebaum on viimased kümme aastat töötanud Soomes. Hiiumaaga on ta seotud oma hiidlasest abikaasa kaudu ja saarel asub nende kodu. Viidebaum ütles “Aktuaalsele Kaamerale”, et uudis Kärdla perearstikonkursist sattus tema jaoks just õigele ajale. “Kuna ma plaanisin nii või naa tulla tagasi, siis ma arvasin, et ma pean andma oma panuse ka Hiiumaa inimeste tervise parandamiseks ja säästmiseks.”
Kärdla on esimene Hiiumaa perearstikeskus, kuhu on õnnestunud uus tohter leida. Juba 2011. aastal jäi perearstita tollane Pühalepa vald ja 2015. aastast tollane Kõrgessaare vald.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411