Reede, detsember 20, 2019
 

Ülo Tuisk 12. oktoober 1932 – 16. detsember 2019

Harda Roosna | Hiiu Leht
Iga hüvastijätt on möneti kurb ja eriti kurb on siis kui see on viimane ja paratamatu.
Seekord jätame hüvasti Hiiumaa ja hiidlaste jaoks väga olulise organisatsiooni looja ning väga olulise arendajaga. Teisipäeval lahkus meie hulgast 87aastasena Eesti Kaitseliidu Lääne Maleva Hiiumaa malevkonna auliige, Hiiumaa Kaitseliidu aupealik Ülo Tuisk.
Eesti Vabariigi taasise­seisvumise algusaastail 16. mail 1992 sai Ülo eest­vedamisel teoks Hiiumaa Kaitseliidu taastamine – Hiiumaa malevkond Maleva öigustes.
Möne aasta pärast tegime Hiiumaal ka esimese öppuse koos soomlastest höimuvelledega, esimese rahvusvahelise kogu Eestis. Igal öppusel ja koosviibimisel oli söna otseses möttes tulihingeliseks eest­vedajaks ja organiseerijaks just Ülo, kelle isamaalised sönavötud ja köned kujundasid meie kaitseliitu. Tema unistuseks oli taastada Mere­kaitseliit ja ta oli legendaarse mereoperatsiooni juht
8.–9. juunil 1992 kahe Nöukogude merejöudude kaatri valdamisel, ühe neist töi ta Orjaku sadamasse. Sinna sel jääda siiski ei lubatud ja see jäi okkana Ülo südamesse, aga lisas indu tegutsemiseks ja meie kaitseliidu arendamiseks.
Pärast erruminemist, vanuse vastu ei saa meist keegi, oli Ülo alati kohal igal rivistusel ja sündmusel, andes oma olekuga – meremehe munder ja merekaitseliidu lipp, veelgi juurde nii pidulikkust kui isamaalisust.
Ülo Tuisku on autasustatud mitmete Eesti Kaitseliidu medalitega ja teenetemärkidega, samuti Soome teenetemedalitega.
Hüvasti, Ülo!

Urmas Selirand
Eesti Kaitseliidu Lääne Maleva
Hiiumaa malevkond
malevkonna pealiku abi

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411