Laupäev, detsember 28, 2019
 

Trummiansambli liikmete südamesoov täitus

Lapsed on muusika­pisikuga nakatanud Thilo Fürstenberg, kes koolis viiendat aastat muusikaõpetajaks. Nii lapsed kui õpetaja võtavad nädala­vahetustest aega, et muusika­harrastusega tegeleda ja õpetaja Thilo julgustab iga last pilli mängima.
Üheks omamoodi nähtuseks on trummiansambel. See sai alguse neli aastat tagasi, kui kolm esimese klassi poissi värviämbrite põhjadelt rütme proovisid välja võluda. Järgmisel aastal lammutati akustilise trummi komplekt, et igaüks saaks oma. Kolmandal aastal tulid mängu emad, kes arvasid, et võiks koos poegadega teha midagi vahvat. Nii kirjutati projekt, mida toetas Hiiumaa vallavalitsus ja osteti nn sambatrummid.
Süües kasvab isu, ütleb vana­sõna ning sel aastal oli Palade põhikooli 135. aastapäeva aktusel võimalik näha ja kuulda juba laiendatud koosseisu. Lisaks emadele, poegadele ja trummidele mängis kaasa õpetaja Thilo elektrikitarril ja üks poistest mängis basskitarri. Nii sai nelja aastaga kolmest kaheksa.
Selleks, et end muusikaliselt veel rohkemgi proovile panna, teha ja luua koos midagi senisest veelgi vahvamat, hakkas ansambliliikmete südame­sopis kasvama üks soov. Esialgu tundus see liiga suur, kuid nüüd saame öelda, et südamest soovitu täitub. Sellest, et ansambel oleks mitme­külgsem ning ka õpetaja pojad saaksid kaasa mängida – sest meil on ju lapsevanemate ja poegade ansambel – oli puudu vaid akustiline trummi­komplekt.
Üks ema võttis ühendust sõpradega siit- ja sealtpoolt väina ning jõuluime sai teoks. Palade põhikoolile akustilise trummikomplekti soetamiseks annetasid Vahur Laiapea, Priit Rebane, Peeter Rebane, MTÜ Laitse Pargid, Merit Trei, Liina Viiret, Kersti Rõbtšenko, Kalle Lauk, Irina Luik, Ilmar Sünd ja Ardo Jutt. Tänuväärse panuse andis Jan Pillav muusikatarvete poest Stanford Music. Tema aitas välja valida koolile sobiliku trummikomplekti ja pingutas selle nimel, et see just jõulukingitusena koolimajja jõuaks.
Suur tänukummardus kõigile hooandjatele ja loomulikult õpetaja Thilole, kes selle heas mõttes trummisõltuvusse sattunud kamba välja kannatab.

Annely Adamson
Palade põhikooli trummi­ansambli nimel

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411