Reede, detsember 13, 2019
 

Protestimiiting või tänupidu?

Harda Roosna | Hiiu Leht
Teisipäeval riigikogu ees karmi meeleavaldust lubanud põllumehed tegid pressile paraja tünga. Lubatud 101 traktori asemel oli kohal üheksa. Umbes sama palju või vähemgi kui väljaannete kaameramehi.
101 mängutraktorit olid pakitud kuldsetesse karpidesse, seotud punase lindiga, igaühel ühe riigikogu saadiku nimi suurelt peale kirjutatud.
Riigikogu rahanduskomisjon oli just eelmisel päeval leidnud nn top-up toetusteks
5 miljonit eurot lisaks ja nüüd mõjus kingikarpide üleandmine mitte kui protest, vaid põllumeeste tänu riigikogulastele.
Helle-Moonika Helme jooksis käed laiali, otsekui kõiki põllumehi emmates kingitust vastu võtma, ja poseeris seejärel rõõmsalt foto­graafidele. Sama tegid mitmed riigikogulased. Traktorikärus mikrofoni hoidnud ja riigi­kogulasi kinki saama hõiganud põllumeeste esindaja tuletas järjekordsele kingisaajale meelde, et ta ikka õiget nuppu vajutaks.
Kes soovis, sai sõna. Riigikogu esimees Henn Põlluaas kiitis oma kõnes riigikogu, öeldes, et “miljonite eurode leidmine toetusteks polnud lihtne, aga saime sellega hakkama” ning lubas, et Eesti põllumeeste eest seistakse ka Brüsselis.
Hästi tehtud!
13. detsember 2019.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411