Teisipäev, detsember 3, 2019
 

Kirik, haigla ja MTÜd saavad kokku 38 000 eurot katuseraha

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaale tuleb esialgse kava järgi 38 000 eurot regionaalseid investeeringuid ehk nn katuseraha, saajateks kaks sihtasutust ja neli MTÜd.
Suurima kogusumma, 13 000 euroga toetas Keskerakond, 10 000 euroga Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), 8000 euroga EKRE ja 7000 euroga Isamaa.
Suurim üksiksumma ongi SDE 10 000 eurot, millega erakond toetab Kärdla kiriku sihtasutust kiriku renoveerimisel aastaringseks kasutamiseks ja kontserdipaigaks.
“Hiiumaa sotside katuse­rahade ettepanekud on läbi aastate saanud paika piirkonnaliikmete arutelu tulemusel, nii ka sel korral,” selgitas vallavanem Reili Rand, kes on ka SDE Hiiumaa piirkonnajuht. “Kui varasematel aastatel oleme võtnud eesmärgiks toetada erinevaid objekte üle kogu saare, siis nii nagu eelmisel aastal oli ka sel korral meie põhirõhk ühel maakondlikul objektil.”
Rand, kes vallavalitsuse esindajana kuulub ka SA Kärdla Kirik juhatusse, ütles, et kuigi kirik jõuludeks avatakse, on teha veel hulk sise- ja välistöid, mis vajavad kogukonna tuge. “Meie eesmärk oli aidata kaasa kogu saare jaoks olulise objekti taasavamisse,” lisas Rand.
Suuruselt järgmise summa 8000 eurot annetas EKRE Hiiumaa haigla sihtasutusele günekoloogilise tooli ostmiseks. Helle-Moonika Helme ütles ajalehele Lääne Elu, et toetusi jagati neile, kes küsisid. “Ainus koht, kuhu ise pakkusin, oli Hiiumaa haigla sünnitusosakond,” lisas Helme.
7000 euroga toetas erakond Isamaa MTÜd Hiiumaa Jalgpall tehnika soetamiseks.
Keskerakonnalt sai 5000 eurot tegevustoetust kaks MTÜd: Hiiumaa puuetega inimeste koda ja Pühalepa Naistekoda, 3000 eurot tegevustoetust sai MTÜ Hiiumaa Nõuandekeskus.
Riigikogu neli fraktsiooni esitasid eelmisel nädalal rahanduskomisjonile oma ettepanekud 4,2 miljoni euro regionaalseteks investeeringuteks jagamiseks. Keskerakond jagab kokku 1,6 miljonit eurot, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa jagavad regionaalseteks investeeringuteks kumbki 1,2 miljonit eurot. Sotsiaaldemokraatide katuserahade kogusumma on 200 000 eurot. Teist aastat järjest loobus sellest võimalusest Reformi­erakond.
Rahanduskomisjon esitab veel ka oma muudatused, mille suurus on 6,5 miljonit eurot ja tehtud muudatusi arutatakse täna.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411