Reede, detsember 20, 2019
 

Enn Kunila: Täna oli õnnelik päev

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla kiriku jõulukontserdil teatas SA Kärdla Kirik nõukogu liige Enn Kunila rõõmsa uudise suurest annetusest kiriku heaks. Annetusi tegid ka ligi 500 kontserdikülastajat, kes tänutäheks said muusikalise elamuse ja suure piparkoogi.
Enn Kunila rääkis, et kui päev enne kontserti ehk reede, 13. detsembri hommikul oli Kärdla kiriku restaureerimiseks vajaminevast 1 miljonist eurost puudu veel 200 000, siis juba sama päeva õhtuks oli vajaminev summa 60 000 euro võrra väiksem.
“Minu kõige lähedasemad kolleegid ja äripartnerid NG Investeeringutest on meie askeldamisi siin tähele pannud ja tegid toreda üllatuse,” ütles Enn Kunila Hiiu Lehele.
“Kõige tähtsam on, et see täna ja siin toimus – usun, et siit edasi on juba lihtsam tee minna,” ütles Kunila, kes Kärdla kiriku kaasajastamise enda südameasjaks võtnud. “Täna oli väga tore ja õnnelik päev,” lisas ta.
Küsimusele, miks ta seda teeb, vastas Kunila, et teist teed nagu polegi: “Kirik tuli korda teha ja ma isegi ei oska öelda, kust see mõte tuli, aga kogu aeg, kui siin kirikus käinud olen, olen mõelnud, et see peab saama taastatud.”
Hiiumaa koguduste preester Hüllo-Kristjan Simson ütles, et kuigi Kärdla kiriku korrastamine teeb rõõmu, sõidab ta jõuludeks lõunasse ehk teenima Emmaste kogudust ja Kärdlas teenib diakon Triin Simson. Kui jõuluteenistused peetud, pannakse kirik uuesti kinni ja seal hakatakse restaureerima kirikupinke. “Siin on hea soojas seda tööd teha,” selgitas Simson.
Kiriku taastamistöid juhtinud kogudusevanem Tiit Harjak ütles jõulukontserdi järel, et tunne on väga ülev. “Kui me poolteist aastat tagasi töödega alustasime, siis mina ei oleks uskunud, et me nii kiiresti selleni jõuame nagu me praegu siin oleme,” ütles Harjak.
Mullu kaeti kirik uue katusega, restaureeriti torni ja kullati rist, selle aasta tööde puhul oli põhirõhk sisetöödel, aga korrastati ka kiriku ümbrust, et sadeveed enam vundamendi alla ei jookseks. Kirik sai uue paeplaatidest põranda, maakütte ja tualettruumi. See, et kirik on soe ja tualettruumiga varustatud, pole eakamate kirikukülastajate jaoks mitte vähetähtis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411