Laupäev, detsember 28, 2019
 

Eda Tärk: Saan teha midagi hiidlaste tervise heaks

Harda Roosna | Hiiu Leht

“Aga eks see ole ka vastutus­tunne – kui mind on valitud klubi etteotsa, siis tähendab, et ma vastutan selle eest,” ütleb ta. Ja lisab kohe, et motiveerivad ka toredad inimesed, kes alaga tegelevad: “Kõik nad on hästi positiivsed, rõõmsameelsed, aga ka enesekriitilised – kui metsas eksid, oled ikka ise süüdi, mitte keegi teine.”
Vabatahtliku tööd teeb ta ka missioonitundest, et jätkata Heino Mardiste poolt 1962. aas-
tal alustatud orienteerumise Hiiumaa karikavõistluse ning 1977. aastal alustatud orienteerumisneljapäevakute traditsiooni.
“See on minu ja klubi juhatuse kohustus, mida teeme hea meelega – ma olen ju hiidlane ja mulle läheb korda Hiiumaa elu, püüan sellesse panustada.”
Suurt rõõmu teeb talle praegune noorte orienteerujate järelkasv. “Huvitav on, et see käib lainetena – tuleb üks ports huvitatud lapsi, siis on vaikus ja siis tuleb jälle üks ports…” imestab ta.
Kuidas seda lainetust mõjutada, ei oska ta öelda, aga klubi juhatuse ülesanne on luua tingimused. Esiteks, et kõik soovijad, sh ka lasteaialapsed ja koolinoored metsa jooksma tulla saaksid ja tahaksid. Teiseks, et oleks põnevaid radu ja kaarte. Kolmandaks, et noored orienteerujad saaksid areneda – selleks on vaja käia võistlustel.
“Meie suund on igati toetada noori, just neid, kes mandril võistlemas käivad – kui täiskasvanud maksavad ise kõik kinni, siis klubi on suutnud asjad korraldada niimoodi, et noored ei pea maksma,” on Eda Tärk rahul ning kiidab valda ja sponsoreid, kes alati toetavad sõitusid mandrile võistlustele.
“Tahaksin tänada kõiki, kes orienteerumisega tegelevad ja kõiki, kes orienteerumas käivad – väga suur tänu teile,” võtab aasta vabatahtlik jutu­otsad kokku.
Eda Tärgi tööd on varemgi märgatud – 2018. aastal sai ta kultuurkapitali aastapreemia, 2010. aastal kultuurkapitali preemia “Tänu ja kummardus”, 2009. aastal Kärdla linna preemia.
Kaaslased aga iseloomustavad teda kui abivalmis ja teiste suhtes tähelepanelikku kaaslast, kes aitab alati, kui mõnel sõbral või tuttaval on vaja abi arsti juurde või apteeki minemisel või siis on vaja naabrilaps koju viia, kellelegi poest midagi tuua.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411