Teisipäev, detsember 3, 2019
 

16. Valge Lindi auhinna pälvis Kadri Soo

Eesti naisteühenduste ümarlaud (ENÜ) omistab Valge Lindi auhinna igal aastal 25. novembril, kui ülemaailmselt tähistatakse naistevastase vägivalla vastast päeva.
16. Valge Lindi auhinna pälvis Tartu Ülikooli õppejõud Kadri Soo pikaajalise panuse eest laste- ja naiste­vastase vägivalla alastesse teadusuuringutesse ja nende teemade käsitlemise eest ülikooli õppetöös.
“On ülimalt oluline, et kõik vägivalla ohvrite või toimepanijatega kokku puutuvad spetsialistid oskaksid vägivalda ära tunda ja sellele oma igapäevatöös oskuslikult reageerida.
Kadri Soo on aastaid jaganud sellealaseid teadmisi nii tudengitele kui eri elualade spetsialistidele, aidates sellega oluliselt kaasa pere­vägivalla vähendamisele Eestis,” ütles ENÜ pea­sekretär Eha Reitelmann.
Auhinna annab ENÜ üksik­isikule või organisatsioonile, mis möödunud aasta/aastate jooksul on kõige rohkem ära teinud Eestis naistevastase vägi­valla tõkestamiseks või probleemist teavitamiseks.
Tänavu anti auhind üle Eesti naiste varjupaikade liidu ja Eesti naisteühenduste ümarlaua seminaril, kus arutati laste hooldusõiguse, suhtluskorra jm perekonnaõiguslike vaidluste lahendamise eripära peredes, kus on esinenud vägivalda.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411