Teisipäev, november 19, 2019
 

Vanemaealised arvutikasutajad saavad nõu küsida

Eesti raamatukoguhoidjate ühing korraldab nõuandepäeva “IT-vaatlik”. Sel päeval pakub ligi 90 raamatukogu üle Eesti eelkõige vanemaealistele internetikasutajatele mõeldes abi küberturvalisuse küsimustes.
Kolmapäeval, 20. novembril kella 10–13ni saab kübernõu küsida ka Hiiu valla raamatukogus Kärdla Rookopli 18.
Nõu saab küsida teemadel nagu tugevad paroolid, seadmete uuendamine, failide varukoopiate tegemine, privaatsuse tagamine sotsiaalmeedias, õngitsuskirjade äratundmine jne. Kuigi kampaania on suunatud eelkõige vanemaealistele, on abi võimalik küsida kõigil.
“Küberturvalisus kõlab keeruliselt, kuid algab lihtsatest asjadest. Olgu selleks senisest pikem parool või oma nuti­telefoni uuendamine, kõike seda saab teha odavalt ja kiiresti, kuid see tundub paljudele justkui uus tundmatu maailm,” ütles RIA juhtivanalüütik Lauri Tankler. “Tegelikult on kõigil vaja lihtsaid teadmisi, kuidas ohutumalt küberruumis käituda. Mul on hea meel, et kohalikud raamatukogud on jätkuvalt kohaks, kus kogukond üksteist aitab.”
Nõuandepäev, mis korraldatakse koostöös riigi infosüsteemi ametiga on mõeldud eelkõige vanemaealistele internetikasutajatele, kuid oodatud on kõik huvilised.
Lihtsaid nõuandeid turvaliselt internetis toimetamiseks leiab ka kodulehelt www.itvaatlik.ee

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411