Reede, november 15, 2019
 

TV10 algab, seekord hiidlasteta

SPORT.ERR
Koolispordi sarja TV 10 Olümpiastarti uus hooaeg avatakse 27. novembril Tallinnas Eesti rahvusringhäälingu uudistemaja pressiruumis, kahjuks algab võistlussarja 49. hooaeg hiidlaste tiimita.
Neljal aastal pingutasid kogenud treenerid Toivo Pruul ja Hannes Maasel selleks, et Käina kooli ja Emmaste kooli ühistiim välja panna. Tulemused olid korralikud ja väiksemate koolide arvestuses saadi teine koht 2016. ja 2018. aastal, tänavu saadi neljas koht ja 2017. aastal viies.
Sel kevadel lahkus väga ootamatult kergejõustiku vanemtreener Toivo Pruul, kes oli üks Käina/Emmaste ühistiimi treenereid. Kahjuks mitte pensionile, vaid lõplikult. Ei jätka ka teine eestvedaja Hannes Maasel, kelle korraldada oli kogu asjaajamine:
registreerimised, sõidud, majutused, toitlustamine, varustus.
“Juba eelmise aasta vara­kevadel otsustasime Toivoga, et meie lõpetame,” ütles Maasel.
“Mina tegelesin Käina lastega kooli huviringi tasemel ja selleks aastaks lõpetasin ka huviringi juhendamise.”
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja nentis, et kahjuks korraks traditsioon katkeb, kuna Maasel lõpetab huviringi vedamise ja Emmaste kooli kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Koit ei ole veel valmis asja päriselt enda peale võtma.
“Kärdla kool aga ei ole soovinud viimastel aastatel osaleda, isegi siis, kui Lõuna-Hiiumaa osales ja võistlussõidud saanuks üheskoos teha,” nentis Tasuja, et kergejõustik ilmselt ei ole Kärdlas prioriteet.
Kelle asi ajada?
“Spordikoolis ei ole kerge­jõustik prioriteet ja Häli-Herta [Haavapuu] on pigem üle võtnud Toivo [Pruuli] grupi, et see laiali ei jookseks ning Toivo töö liiva ei jookseks. Uusi noori väga kiiresti ilmselt peale ei saa, kui seni on teistele aladele panustatud,” arutles Tasuja.
“TV10 Olümpiastarti on koolisport ja koolispordiga tegelevad üldhariduskoolid, mitte spordikoolid, seega ma ei ole õige inimene, kellelt seda küsida,” vastas Hiiumaa spordikooli direktor Kristi Linkov Hiiu Lehe järele­pärimisele.
Tasuja nõustus, et osaleda saavad vaid üldhariduskoolid, samas mujal tegelevad tema sõnul sellega ka spordikoolid: “Noorte ettevalmistusega tegelevad ja treeneritega panustavad ka spordikoolid, näiteks Erki Noole spordikool ja Tartu Ülikooli akadeemiline spordikool.”
Tasuja nimetas võistlussarja boonuseks osalejate suurt arvu, kus korraga on iga ala stardis 70–80 last, ja kõrgetasemelist korraldust. “See motiveeris meie lapsi rohkem treenima ja startima, Hiiumaal nad sellist võistlus­kogemust ei saa,” nentis
Tasuja.
Saarlased saavad finaali
Võistlussarja TV10 Olümpia­starti 49. hooaja pidulikul avasündmusel räägivad olümpia­mängudeks valmistuvad kerge­jõustiklased ja EKJLi president Erich Teigamägi Tokyo olümpiaaasta väljakutsetest. Korraldajad jagavad tähekesi suvel sarjas rekordeid püstitanud noortele. Esitlevad uue hooaja võistlus­särki ja üks noorsportlane saab võistlejanumbri 1.
Samuti esitletakse kogu Eestit katvat sarja võistlus­kalendrit, milles on üle poole­saja võistluse. Viieaastase vahe järel jõuab sarja mitme­võistluse finaal naabrite juurde Kuressaare staadionile. Kuressaare 2020 Euroopa spordilinna üritusi tutvustab Saaremaa vallavanem Madis Kallas. Väärib märkimist, et 2017. aastal peeti TV10 Olümpia­starti finaal Kärdlas.
Sarja korraldavad Eesti kergejõustikuliit ja Eesti Rahvusringhääling.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411