Teisipäev, november 5, 2019
 

Tennisetribüün valmib kolme kuuga, millal sisehall?

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
repro
30 aastat tegutsenud ja pooltsadat tennisehuvilist liitev Hiiumaa tenniseklubi saab  järgmiseks aastaks väliväljakutele tribüüni, jätkuvalt on õhus soov saada saarele tennise sisehall.
Oktoobris algas Kärdlas Turu tänaval tenniseklubi väljakute juures tribüüni ehitus. Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk ütles, et tribüün peaks valmima selle aasta lõpuks.
Septembris toimunud hange ehitaja leidmiseks oli juba teine ja selle maksumus osutus tellijale, MTÜ Hiiumaa Tenniseklubi jõukohaseks. “Esimesel hankel oli väikseim pakkumine suurusjärgus 80 000 eurot – sellise summa puhul ei olnud omaosaluse katmine tenniseklubi poolt reaalne,” selgitas Tanel Malk. Hiidlaste Koostöökogu toetas Leader meetmest tribüüni ehitust 48 000 euroga 2017. aastal.
Teisel hankel saadi tribüüni kogumaksumuseks üle 67 000 euro ja parima pakkumise tegi hanke võitnud kohalik ehitusfirma OÜ Haas­oja.
Selleks, et hinda soodsamaks saada, muudeti veidi KAMP Arhitektid koostatud projekti. “Kahe hanke vahel palusime konstruktoril muuta tribüüni vundamentide konstruktiivset osa,” rääkis Malk.
Peamiselt puidust, osaliselt metallist kahekorruseline tribüüniga varjualune ehitatakse Turu tn 7 asuvate tenniseväljakute serva. Ehitajal tuleb olemasolev 3 meetri kõrgune aed osaliselt eemaldada nii, et seda hiljem kasutada saaks ning senine aed asendatakse tribüüni ja uue aiaga. Tribüüni rajamisel tõstetakse ringi ka ehitamisel ette jääv veeühendus.
Tatar: Sisehalli on väga vaja
Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Oliver Tatar ütles, et nemad seisavad kindlalt selle eest, et tulevases Hiiumaa spordikeskuses oleks kindlasti ka tennise sisehall.
Ühe võimalusena selle rajamiseks näeb ta era­investorite kaasamist – raha pole ju maailmast otsa saanud ja tennis on menukas ka jõukate inimeste seas. Ka oleks tennisehall ainus, mis tulevase Hiiumaa spordi­keskuse ülalpidamis­kulude katmiseks  midagi sisse tooks, leiab Tatar.
“Teame ju, kui popp on tennis kogu maailmas ja Hiiumaal,” ütles Tatar, et tennis on kindlalt tulevikuteema.
Lisaks poolesajale klubi liikmele käib suviti Hiiumaal palju külalismängijaid ja Tatar rääkis, et mänguajad on pidevalt täis.
Kahjuks pole saare mängijail kusagil talvel harjutada, nii osaletaksegi pealinna võistlussarjades ja kui linna asja, käiakse sealsetes tennisehallides mängimas. Normaalne see Tatari meelest pole. Sisehall aga annaks võimaluse noorte tennisistide treeninguteks kohapeal ka välishooaja lõppedes. Ühtlasi oleks see veel üks sportlik vaba aja veetmise võimalus saarel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411