Teisipäev, november 19, 2019
 

Teise pensionisamba vaba­tahtlikuks muutmise eelnõu menetluses

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse valitsuse 14. novembril algatatud eelnõu, millega muudetakse kohustuslik kogumispension vabatahtlikuks.
Seletuskirjas märgitakse, et teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmine suurendab inimeste vabadust ning parandab teadlikkust pensionisüsteemist. Sellele lisaks laienevad investeerimisvõimalused ja suureneb konkurents, mille tulemusena peavad fondihaldurid klientide hoidmiseks senisest rohkem pingutama. Eelduslikult toob see kaasa parema pensionifondide tootluse, mis tagab tulevikus omakorda suurema pensioni.
Eelnõuga tehakse muudatused teise pensionisamba regulatsioonis, millega lisatakse pensionikogujatele täiendavaid valikuvõimalusi. Olulisemaks eelnõuga tehtavaks muudatuseks on otsustusõigus kas koguda pensioniraha teise sambasse või mitte. Lisaks pensionifondides raha kogumisele saab pärast muudatuste jõustumist koguda raha ka pensioni investeerimiskonto kaudu.
Valdav osa eelnõuga tehtavatest muudatustest rakendub aastal 2021. See eeldab mitme teise samba toimimist toetava ITsüsteemi arendamist ja muude ettevalmistuste tegemist aastal 2020.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411