Teisipäev, november 5, 2019
 

Selgusid aasta merendusteod

Kalev Kuljus
Neljapäeval tunnustasid merendusorganisatsioonid Viimsi Rannarahva muuseumis tänavuse aasta merendus­tegusid. Kapten Uno Lauri Merekultuuri sihtasutuse auhinnad läksid Noorte Merelaagrile, ajakirjale Meremees, Eesti Antarktika retke raames korraldatud sündmustesarjale ja projektile “Erilised purjetajad”.
Aasta Mereharijaks valiti Ahto Aaslav-Kaasik 21 aasta jooksul Noorte Merelaagri poistele ja tüdrukutele merepisiku edasiandmise ning noorte veemotosportlaste tulemusliku juhendamise eest.
Merekultuuriteo tiitli pälvis tänaseks 30 aastat ilmunud ajakiri Meremees, mis on talletanud Eesti merendusele olulisi sündmusi ja lugusid ning kandnud edasi kultuurilooliselt olulist pärandit. “Täname ja tunnustame Madli Vitismanni ning kõiki seniseid toimetajaid: Märt Kullo, Kadi Vanaveski, Tauri Roosipuu,” sõnas sihtasutuse nõukogu liige Riina Aasma.
Hea Mere Hoidjaks valiti mootorpurjekas “Admiral Bellingshauseni” mereretkel korraldatud sündmustesari. Mitmetes Euroopa sadamates toimunud üritused ja foorumid juhtisid tähelepanu inimtegevuse mõjule maailmamere tervisele ja populariseerisid mereajalugu. “Kestvad tänuavaldused MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja SA Eesti Meremuuseumile! Pärituult Tiit Pruulile säravate ideede elluviimiseks, jõudu Urmas Dresenile nii Meremuuseumi põhitööks kui uute projektide teostamiseks,” ütles sihtasutuse nõukogu esimees Tarmo Kõuts.
Nelja nominendi hulgast valiti aasta merendusteo laure­aadiks projekt “Erilised purjetajad”. Nelja tegevusaasta jooksul on purjede alla aidatud üle 150 erivajadusega inimese vanuses 9–79. Tunnustati eestvedajat Külli Haavat ja kõiki hooandjaid. Juhendamises lõid kaasa purjetajad Ingrid Puusta ja Uko Tiidemann, Lauri Väinsalu Lennusadama jahisadama juhina aitas regattide läbiviimisega ja Sotsiaalministeerium parapurjekate soetamisega. Lisaks ulatavad abikäe mitmed vabatahtlikud, eesotsas Kalev Kuljusega Töötukassast.
“Meil on väga hea meel selle tunnustuse näol näha, et meremuuseumi tegevusel on mõju nii mitmel moel – kasvatades teadlikkust maailmamere seisukorrast ja mere­ajaloost kui ka aidates praktiliselt kaasa Lennusadama jahisadamast erivajadusega inimeste purjetamisele,” ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen, kes muuseumi ja Thetis Ekspeditsioonide nimel Hea Mere Hoidja tiitli vastu võttis.
Tunnustused andsid üle Kapten Uno Lauri Merekultuuri sihtasutuse nõukogu liikmed Tarmo Kõuts, Jüri Lember ja Riina Aasma. “Loodame, et eelmisel aastal alguse saanud merendustegude tunnustamise traditsioon saab hoogu juurde ning kõik Eesti merekultuuripärandi jaoks olulised teod ja tegijad saavad leitud ja tunnustatud,” ütles Kapten Uno Lauri sihtasutuse juhatuse liige Evelin Tomson.

Allikas: Eesti Meremuuseum

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411