Teisipäev, november 5, 2019
 

Saatkond kolib Tellis­kivist Raekoja platsile

Kaja Antons
Hiiumaa saatkond Telliskivi loomelinnakus osutus nii menukaks, et korraldajad otsustasid sellega kolida Raekoja platsile Tallinna jõuluturule.
Hiiumaa ettevõtjate ühiste jõududega kuu aega Tallinnas Telliskivi loomelinnakus avatud pop-up poe ehk nn Hiiumaa saatkonna käive oli prognoositust suurem. Iga päev sooritati keskmiselt 40–65 ostu, mõnel laupäeval ka 80 ostu. Lisaks külastas hiidlaste saatkonda iga­päevaselt veel 20–40 niisama uudistajat.
Suursaadik ehk pop-up poe juhataja Lagle Saga ütles, et kolmapäeval otsad kokku tõmmanud nn saatkond tõestas, et nõudlus hiiumaiste toodete järele mandril on suur.
“Eks täpsem ülevaade selgub järgmise nädala jooksul,” ütles Saga. “Kuniks veel numbritele üleni otsa vaadatud pole, saab emotsiooni pealt öelda, et kindlasti võiks olla selline pisike pood püsivalt mandril – koht, kus saaks eksklusiivselt osta ainult hiiumaist asja.”
Saga leidis, et nõudlus on olemas ja ka näiliselt küllastunud turus on “auk”. “Inimesed tõesti armastavad Hiiumaad ja on täna juba valmis tasuma ka natuke kõrgemat hinda kodumaise puhta toodangu eest,” tõdes suursaadik.
Tema isiklik järeldus
oktoobrikuise pop-up poe kogemusest on, et üheskoos tegutsedes saavutatakse alati rohkem ja jõutakse kaugemale.
“Kui seni on iga väiketootja ainult oma asja eest väljas olnud ja üksinda “suurel avamerel ulpinud ei tea kuhu suunda”, siis nüüd, tulles kokku, tutvustades ühiselt Hiiumaad ning selle sees ka enda ja oma naabri toodet, on võit palju suurem.”
Hittideks leib ja räimed
Saga sõnul meenutas Hiiumaa saatkonna pood väikest minimarketit – sealt sai osta toidukraami koju, salatit ja magusat koogikest lõunaks, snäkki õhtuseks teleriajaks, kingitusi küllamineku tarvis või mõneks tähtpäevaks, seepe ja kreeme ihuhoolduseks. “Siit tõesti leidis igaüks alati midagi,” tõdes ta.
Arvuliselt müüdi kõige rohkem leiba. Külastajate lemmikud olid ka Hõbekala räimepurgid, pasteet ja Kassaris Hiiu Õlle Kojas tehtud õlu. Väga palju osteti kingituseks OÜ Tahe käsitööseepe, Hiiu Gourmet maitsesoola ning kaupluse Kala ja Võrk kalašokolaadi.
Saatkonna avamise eestvedajaks oli MTÜ Hiiumaine Toit, mis on katusorganisatsiooniks saare väike- ja talutootjatele. Ühingu juhatuse liige Kaja Antons ütles, et kuuks ajaks avatud pood sai suuresti toimida tänu Eha Ernitsa ja Lagle Saga tublile tööle.
Edasi jõuluturule!
Saatkonna korraldajad said Hiiumaa tootjaid koondanud poest nii palju innustust, et välja on käidud mõte osaleda Raekoja platsi jõuluturul.
“Raekoja platsi jõuluturg on tõesti arutamisel. Täna õhtul on Tallinnas selle­teemaline koosolek ja eks uuel nädalal ole juba pilt selgem jõuluturu kontseptsioonist ning kuidas me sinna sobituksime,” ütles Saga eelmisel nädalal.
Esmaspäevaks oli juba kindel, et saatkonnaga kolitakse Raekoja platsi jõuluturule. Selle tarbeks otsib MTÜ Hiiumaine toit oma ridadesse ka müüjaid, kes oskaks Hiiumaad tervikuna turundada.
Kuu jooksul sai palju arutatud ühtse e-poe vajalikkuse üle. “Ka see võiks olla üks suurem ühine plaan,” märkis Lagle Saga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411