Teisipäev, november 5, 2019
 

Politseinikud korraldasid Kassaris kadunud mehe leidmiseks maastikuotsingu

Laupäeva õhtul otsiti Hiiumaal Kassari poolsaarel kaduma läinud 58-aastast meest, kes leiti mõne tunni möödudes Tirbi puhkealalt.

Laupäeva õhtul kella 20.14 ajal sai häirekeskus teate, et Kassari poolsaarel on kaduma läinud 58aastane mees, kes oli lubanud minna aega veetma Tirbi puhkealale.

“Mees oli helistanud lähedastele ja palunud endale järele tulla, kuid paraku sellest abi ei olnud – mõne aja möödudes sai aku tühjaks. Seetõttu polnud infot mehe täpse asukoha kohta ja telefoni ei saanud enam ka positsioneerida,” rääkis Kärdla välijuht Marko Kallas.

Kärdla jaoskonna politseinikud hakkasid koheselt ette valmistama maastikuotsinguid. Otsingutele kaasati kokku ligi 20 inimest koos teenistuskoera, soojuskaamera ja ATVga. Kella 22.14 ajal leitigi Tirbi puhkealalt mees, kes oli tarvitanud alkoholi ja jäänud metsa magama.

“Õues oli mõni kraad sooja ja sadas vihma. Kohale kutsutud meedikud toimetasid selleks ajaks juba alajahtunud mehe haiglasse jälgimisele. Läks väga hästi, sest ööd ei oleks sellise ilma ja riietusega mees metsas üle elanud,” sõnas välijuht.

“Abivajaja päästmine sõltub sageli väikestest nüanssidest. Selle juhtumi puhul oli meile kindlasti suureks abiks lähedase inimese käitumine ja tema teadmine, kus piirkonnas mees võib olla. Tähtis ongi omavahel suhelda ja anda kodustele teada, kuhu ja kauaks lähete. Kui ikkagi on kahtlus, et inimene on enam ise ennast aidata ei saa ja võib olla hädas, tuleb sellest kiiresti 112 teada anda,” sõnas välijuht Kallas.

Soovitav on metsa minnes veenduda, et telefoni aku on täis, riietuda vastavalt ilmastikul ning võtta kaasa veidi sööki-jooki.

Toimetaja

HARDA ROOSNA

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Leiger

    Mehel vedas, et täis pudel metsaära ei kadunud.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411