Teisipäev, november 19, 2019
 

Palade kool tähistas aastapäeva meeleolukalt

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Laupäeva õhtul oli Palade kooli saal puupüsti rahvast täis – kõik olid tulnud oma kooli 135. sünni­päevale.
Peole tulijaid ootas tavapärasest erinev vaatepilt – garderoobi asemele oli kaetud peolaud ja meeleolu oli tavapärasest märksa pidulikum. Sealsamas kohtusid vanad sõbrad, klassi- või kooli­kaaslased ning jutustamist ja meenutamist oli palju. Tundus, et Palade kooli­pere on läbi aastate olnud ühtehoidev ja oli isegi pisut kade meel kõrvaltvaatajana elevil saabujaid jälgida.
Kui esmamuljed vahetatud, liiguti saali, kus selgus, et kõik istuma ei mahugi – pidulisi oli lihtsalt nii palju.
Grete Olevi loodud aastapäeva kontsertlavastus oli meeleolukas. Õhtut juhtisid Palade kooli vilistlane Vilma Tikerpuu ja praegune neljanda klassi õpilane Arabella Mürk. Nad vestlesid ja meenutasid oma kooliaega, vestlust aga ilmestasid Palade kooli õpilaste etteasted. Publik sai näha nii pioneere, rahvatantsijaid kui kuulda õpilase Vilma lemmiklaulu.
Kui eeskava läbi, said sõna Palade kooli tervitama tulnud vallajuhid ja teiste Hiiumaa koolide direktorid.
Vallavanem Reili Rand tuletas oma tervituskõnes meelde Vaino Väljase öeldut – ühe kooli teevad kooliks just sealsed inimesed.
Mineviku väärtustamise kõrval tuleb alati pilk hoida tulevikku, oli vallavanema enda sõnum kooliperele, kellele ta soovis selget sihti ja innukust üha järgmiste lendude teelesaatmisel.
Koolidirektorite sõna­võttudest selgus üllatuslikult, et Palade kool oma väärika 135 aastaga on üks saare noorimaid. Kärdla, Käina ja Lauka kool on Palade koolist eakamad, vaid Kärdla muusikakooli direktor Arvo Haasma sai öelda, et nende kool on noorem.
Eeskava ja sõnavõttude järel ootas sünnipäevalisi uhke pidulaud ja peole pani väärilise punkti ansambel Heldene Aeg, mis Hiiumaal esines esimest korda.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Siim metsast.

    Huvitav, kas Palade koolis on pioneerivorm kohustuslik või lihtsalt “nostalgiline “nähtus

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411