Reede, november 8, 2019
 

Osavallad kopeerisid Emmaste valla head algatust

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärdla, Kõrgessaare ja Pühalepa osavalla ühisprojektina paigaldati sel sügisel osavaldadesse kokku 12 päikesepaneelidel töötavat autonoomset tänavavalgustit.
Pühalepa osavalla vanema Liili Elleri sõnul kopeeriti Emmaste osavalla head algatust – 2016. aastal ehitati kaheksasse Emmaste valla bussipeatusesse päikese­paneelidel töötav valgustus.
Sel aastal paigaldati Püha­lepa osavalda neli valgustusposti: Tubala, Palade, Paluküla ja Mäe bussipeatusesse. Ehitustööde kogumaksumus oli 9016 eurot, mis teeb ühe valgusti hinnaks 2254 eurot.
“Plaanime sellega jätkata, aga kindlalt ei saa veel lubada, sest järgmise aasta eelarve pole veel kinnitatud,” ütles Eller.
Kõrgessaare osavalda paigaldati viis autonoomset valgustit. Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid ütles, et aluseks võeti koolilaste liikumine ning valgustatud said Kidaste, Rootsi, Paope ja Villa­maa bussipeatus. “Kõpust küll lapsi Lauka kooli ei käi, aga küla keskel on autokaupluse peatuspaik ja sai ka sinna pandud,” lisas Laid.
Valgustid paigaldas seal OÜ Kaimelle ja postid AS Connecto Eesti. Komplekt koosneb 270W päikesepaneelist, AGM akust ja tänava­valgustist. Ühe komplekti hind koos käibemaksuga on samuti 2254 eurot ja tööde kogu­maksumus 11 270 eurot.
Kärdlasse paigaldati kolm päikesepaneelidega valgustit. “Lasime need paigaldada kahte pimedasse tupik­tänavasse,” selgitas Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann. Valgustid paigaldati Koidu ja Uuele tänavale ning Linnaparki suvel rajatud mänguväljaku juurde.
“Vaatame, kuidas linna­tingimustes sellised valgustid ennast õigustavad,” märkis Preimann.
Ühe Kärdlasse paigaldatud valgusti hind oli 2270 eurot, tööde kogumaksumus 6810 eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411