Reede, november 8, 2019
 

Kuulaks hiidlasi

“Kuula hiidlasi, nad tegelikult räägivad päris mõistlikku juttu,” tuletab Hiiumaa sõber Tanel Malk tänases lehes meelde TS Laevad esimese juhi Kaido Padari soovitust.
Ja rääkima on meie maavalitsejad, oma­valitsejad ja ettevõtjate esindajad pidanud palju. Küll saunas, küll laua taga, küll paberil. Ministrite, ametnike ja vedajatega. Ikka selleks, et meie ettevõtjate, aga ka terve kogukonna vajadusi arvesse võetaks liikluse korraldamisel saare eluteel, parvlaevaliinil.
Kogemus, mis selle ajaga kogunenud, võiks olla kõrgemalt poolt aktsepteeritud. Meie ette­võtjad ju ei jonni – nad teavad aastate­pikkusele kogemusele tuginedes seda, mida meil vaja.
Hiiu Lehe toimetus on aastate jooksul neis rääkimistes jõudumööda kaasa löönud ja probleemi avalikuks teinud, kui hiidlaste vajadustest omaenese tarkusest või rahakoti täitmiseks üle sõita püütakse.
Nüüd tundub, et hiidlasi on kuulda võetud – eile tuli Hiiumaa vallalt sõnum, et esimene väljumine Heltermaalt jääb paika – kell 6.30!
Loodetavasti jõutakse ka ülejäänud väljumiste suhtes kokkuleppele ning uus aastaringne parvlaevade sõiduplaan (NB! mitte praamide graafik) saab eelkõige reisijaile sobiv ja ka talvel on väljumisi piisavalt.
Tanel Malk teadis, et kemplus kuuenda talvise reisi üle käis tegelikult rahapuuduse tõttu. Nüüd, kui riik lisas uue aasta eelarvesse raha just selleks väljumiseks, ei tohiks ju enam palju takistusi olla, et hiidlased saaksid ka talviti sobival ajal mandrilt koju.

8. november 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411