Reede, november 22, 2019
 

Kuue päevaga pool tuhat klienti

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa Saatkond müüjaterohkel Tallinna jõuluturul on kohanud lahket vastu­võttu ning kuue päevaga tehti pool tuhat ostu.
Teisipäeval oli Tallinna jõulu­turul Hiiumaa müügi­paviljonis ametis meie kuulsaim alpinist Inna Lepik, kes käib pealinnas
treenimas. “Kuna Hiiumaal ei ole veel korralikku ronimis­seina, siis ma käin siin ronimis­trennis,” selgitas ta. “Mõtlesin, et kuna ma nagunii käin Tallinnas tihti oma ronimisharrastuse tõttu, siis kasutasin võimalust siin abiks olla.”
Lepik ütles, et on väga tänulik, et kutsuti Tallinna jõulu­turule Hiiumaa saatkonda müüma: “See on nii tore – näed nii palju erinevaid inimesi ja kõik on nii positiivsed. Paljud ütlevad, et on ka hiidlased või räägivad sellest, et nad on Hiiumaal käinud ja mis seal on meeldinud – ei ole ühtegi negatiivset emotsiooni!”
Kahepäevase müüjakogemuse põhjal tegi ta kokkuvõtte kõige menukamatest kaupadest: kõige rohkem ostetakse kala, väga hästi lähevad kaubaks leivatooted, võetakse ka maitsesoolasid ja hiiumaine mesi läheb väga hästi. “Ostjad võtavad neid hästi positiivselt vastu,” rääkis Lepik.
Pealinna jõuluturul avatud ja Hiiumaa saatkonna nime kandva müügikoha tegevust korraldab MTÜ Hiiumaine Toit, mille alla on koondunud 20 Hiiumaa väiketootjat. Jõulu­turul on väljas 13 Hiiumaa väiketootjat 73 kauba­artikliga. Turg alustas reedel, 15. novembril ja esimese kuue päevaga sooritas Hiiumaa Saatkonnas ostu pool tuhat klienti.
Ühingu liige Kaja Antons märkis, et parim müügipäev oli laupäev, 16. november, kui tehti 131 ostu ja läbimüük oli ligi 1200 eurot.
Populaarseimad müügiartiklid on tema andmetel kalašokolaadid, mustasõstra­leib ja piparkoogid ning käsitööseebid.
Jõuluturu Hiiumaa Saatkonna kujunduslahenduse mõtles välja Helen Teigar, saatkonna ehitasid ja kujundasid Helen Teigar, Arno Kuusk, Ruta Tammeveski ja Margit Pruul.
Kaupade vedu Tallinna korraldavad Hiiumaa Köök ja Pagar ja Coop Eesti e-pood.
Müügipaviljoni avamist Tallinna jõuluturul toetab Hiidlaste koostöökogu PRIA meetmest 16.4 “Lühikesed tarneahelad”.
Hiiumaa Saatkonna juhataja on Margit Pruul, müüjad Eha Ernits, Karina Käär ja Inna Lepik ning jõuluturg jääb avatuks 7. jaanuarini.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411