Teisipäev, november 19, 2019
 

Hiiumaal Kodutunnet ei vajata?

Aastaid on eestlasi telerite ette naelutanud Kanal 2 eetris jooksev saade “Kodu­tunne”, kus aidatakse mõnel raskustesse sattunud perel oma elamistingimusi parandada.
Saatetiim on aastate jooksul appi jõudnud paljudesse Eesti paikadesse, paar korda ka Saaremaale, aga mitte kordagi Hiiumaale.
Uurisime saate produtsendilt Kristi Loigolt, miks nad seni Hiiumaale jõudnud pole. Produtsendi sõnul on see huvitav küsimus ja nad on seda endale isegi esitanud. “Vastus on see, et Hiiumaalt ei tule abi­palveid,” ütles Loigo. “Oleme jõudnud järeldusele, et Hiiumaal on äkki lihtsalt nii tugev kogukond, et meid ei vajata siin. Kunagi üheksa aastat tagasi käisime üht perekonda vaatamas, aga naabruskond osutus nii ühtseks, et enne meie otsust sai kõik juba korda,” tõi Loigo positiivse näite.
Sel sügisel üks abipalve Hiiumaalt siiski nendeni jõudis ja kui pere olukord ei muutu, tulevad nad uuel aastal saatemeeskonnaga abiootavat perekonda vaatama.
Kristi Loigo lubas, et juhul, kui nad otsustavad saarele tulla, võtavad nad kindlasti ühendust nii kohaliku omavalitsuse kui ka siinsete ettevõtjatega.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411