Reede, november 15, 2019
 

Hiiumaa rahvaralli purustas osalejate rekordi

Harda Roosna | Hiiu Leht
erakogu
Hiiumaa rahvarallil startis möödunud nädalavahetusel 131 ekipaaži. Mitte ühelgi rahvarallil pole sel hooajal nii palju osalejaid olnud.
Reedel ja laupäeval sõideti võidu Kärdla linnatänavatel ja Pühalepa osavalla teedel. Kiiruskatsed olid võistlejatele rasked. Maha langenud ja koristamata lehed olid linna­tänavad muutnud väga libedaks, mis rallisõitjatel ka tunda andis. Kuna võistlejaid oli palju, andis see tunda ka Pühalepa osavalla teedel, kus hilisemad startijad pidid juba päris rasketes oludes sõitma.
131 startijast katkestas ralli koguni 51 ekipaaži. Hiidlasi oli rajal 19 tiimi, võiduka lõpuni jõudis neist 10. Sellegipoolest sai rallisõitjatelt võistluse kohta vaid positiivseid kommentaare kuulda.
Lisaks sõitjatele oli nii reedestele kui laupäevastele katsetele kaasa elamas palju pealtvaatajaid. Näiteks Kärdla bussijaama juures moodustas publik rajaäärde lausa koridori. Laupäeval koguneti peamiselt Partsi karjääri sõitjatele kaasa elama.
Võistluste juht Argo Nurs ütles, et ralli sujus hästi. Oli üks suurem teelt väljasõit ja mõned pisemad.  Palju oli tehnilisi katkestamisi. “Kuid rallisõitjad olid valdavalt väga rahul võistlusega,” tõdes Nurs.
Üllatuseks poodiumi kõrgeim koht
Sportklassis BMWga võistelnud Peeter Kaibald koos kaardilugeja Mart Mälliga olid ainsad hiidlased, kellel õnnestus kodurajal poodiumile pääseda. “Isiklikus plaanis läksin rajale eesmärgiga auto tervelt lõpuni tuua, kuid endalegi üllatuseks olin laupäeva õhtuks enda klassi kõrgeimal kohal,” oli Kaibald rahul.
Mäll luges talle möödunud nädalavahetusel esimest korda kaarti ja nende koostöö sujus iga katsega aina paremini. Sellegipoolest tunnistas Kaibald, et pikk võistluspaus andis tunda ja autoga saadi sõbraks alles teise päeva lõunaks.
Võistluse korraldajatele jagus rallisõitjal vaid kiidusõnu: “Oli juba varasemast aastast tuttavaid katseid kui ka täiesti uusi, mis tekitasid põnevust ja hoidsid pulssi kõrgel.”
Kaibald jäi rallinädala­vahetusega väga rahule ja tõdes, et on suurepärane, et ka madalperioodil on Hiiumaa nädalavahetusel rahvast pungil.
Hooaja kokkuvõttes esimene
Honda Civicuga 2WD-V klassis võistlev ekipaaž Rudolf Uusneem-Kristo Holtsmann olid kuni viimase katseni oma klassis esikohal. Viimasel kilo­meetril lõpetas nende auto käigukast täielikult koostöö ja nad pidid võistluse katkestama.
Holtsmanni sõnul läks ralli siiski üldiselt väga hästi. Reede õhtul eksiti rehvivalikuga ja seetõttu tegi ekipaaž kohe esimesel katsel kerge väljasõidu. Laupäeval suudeti aga kohe head kiirust näidata, mingi hetk hakkas siiski auto käigukast tõrkuma. “Iga väiksema augu peale hakkas käiku välja viskama. Minu jaoks oli see keeruline olukord, kus pidin ühe käega kogu aeg käiku sees hoidma ning teisega legendi lugema ja lehitsema,” rääkis Holtsmann.
Kuna katkestasid ka Uusneeme-Holtsmanni peamised konkurendid Marko ja Eva-Lota Eespakk, siis punktikatse võit tähendas seda, et aastakokkuvõttes jäid Uusneem-Holtsmann siiski 87 punktiga esikohale.
“Kui kõik õnnestub, siis järgmisel aastal oleme stardis juba uue ning võimsama autoga,” ütles Holtsmann.
Ka nende tiimil jagus Hiiumaa Ralliklubile võistluse korraldamise eest vaid kiidusõnu. “Katsed olid väga huvitavad ja kohati kiired ning suurest osavõtjate arvust võib järeldada, et see on ralli, mida paljud ootasid,” tõdes Holtsmann.
Rajad huvitavad ja rasked
Jarmo Liivak oli kaardi­lugejaks Andri Sirbile, kellega võisteldi Mitsubishi Evoga 4WD klassis. Võistlus kulges meeskonnal üldjoontes hästi. “Kuni tegime kaasvõistlejatele otsasõidu vältimiseks kerge väljasõidu ja kust me kohe minema ei saanud ning kõvasti aega kaotasime ja poodiumi konkurentsist välja kukkusime,” rääkis Liivak. Sirp ja Liivak lõpetasid võistluse neljandana.
Tema sõnul olid võistlus­rajad huvitavad ja laupäeva teises pooles päris rasked. “Kuna startis nii palju võistlejaid, on kahjuks radade lagunemine paratamatu,” leidis ta ja lisas, et lisapinget tekitas ka see, et oli ise võistluse korraldamise juures.
Hiiumaa rahvaralli oli selle hooaja viimane autospordi võistlus. Seda korraldas MTÜ Hiiumaa Ralliklubi. Lisaks eestlastele oli rajal ka üks ekipaaž Lätist. Kokku sõideti kahe päeva jooksul kaksteist lisakatset. Võistlustrassi pikkuseks oli ligi 230 kilomeetrit, millest lisakatsed moodustasid 51 kilomeetrit.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411