Reede, november 8, 2019
 

FC Hiiumaa kolmas koht

TANEL KLEE
Hiiumaa esindusmeeskond jalgpallis, FC Hiiumaa teenis Eesti meistrivõistluste kolmandas liigas kolmanda koha. Hooajaga kogus treener Mario Degtjovi juhendatav FC Hiiumaa 42 punkti, sh teeniti 13 võitu, kolm viiki ja kuus kaotust.
Kolmanda liiga läänetsooni võitis suure ülekaaluga Saue Jalgpalliklubi (JK), kes viigistas vaid ühe ning võitis koguni 21 kohtumist, teenides sellega 64 punkti. Võrdluseks, et teiseks jäänud Pärnu Jalgpalliklubi duubelmeeskonna arvele jäi teisena 43 punkti.
Saue JK tuli ka kolmanda liiga absoluutseks meistriks, alistades otsustavas kohtumises põhjapiirkonna parima FC Tallinna 1:0. Ei saanud nemadki läbi hiidlasteta – nimelt pallib Algis Kelder Saue tiimis.
Vaadates statistikat, koorub ka välja, kellele FC Hiiumaa meeskond enim toetus: Timo Vares tegi kaasa 21, Indrek Nõulik, Kert Kütt ja Tanel Klee 20 kohtumist. Hooaja jooksul esindas tiimi kokku 24 mängumeest. Nõulik oli ka FC Hiiumaa suurim väravakütt tosina tabamusega.
Märkimisväärne on, et kogu hooaja jooksul ei teenitud ühtegi punast kaarti.
Keskmiselt jälgis hiidlaste mänge Kärdla linnastaadionil 47 pealtvaatajat, mis on kõigi kolmanda liigataseme klubide seas neljas näitaja.
Peatreener Mario Degtjov tõdes, et jäi hooajaga rahule; aasta algas raskelt, kuna noorenenud võistkond vajas aega, et kohaneda üksteise ja meeste jalgpalliga, suveks saadi aga hoog üles.
Eesti jalgpallisüsteemis on kolm nii-öelda tippliigat: Meistriliiga, Esiliiga ja Esi­liiga B. Seejärel harrastajatele ja nooremale järelkasvule mõeldud teine, kolmas ja neljas liiga. Viimased omakorda jagunevad regionaalsel põhi­mõttel kolmeks-neljaks. Näiteks kolmandas liigas on põhja, lõuna, ida ja lääne piirkond, igas 12 meeskonda.
HERGO TASUJA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411