Reede, november 15, 2019
 

Doktor Parolli pingil saab jalga puhata

Harda Roosna | Hiiu Leht
Päikselisel teisipäeval avati Hiiumaa haigla peaukse ees mälestus­pink legendaarsele arstile, doktor Arnold Parollile.
Haigla juhatuse liige Riina Tamm pidas avakõne ning luges ette, kuidas kolleegid Parolli iseloomustasid: “Ta oli väga töökas, karismaatiline, sõbralik, rõõmsameelne, õpihimuline. Tal olid omad lemmikud ja omad nõnda­nimetatud mittelemmikud. Meil kõigil on temast mingi mälestus. Teame legende tema tööst ja väljaütlemistest.”
Tamm rääkis loo sellest, kuidas Paroll patsiendile uue vastuvõtuaja määras: “Tulge siis, kui päike paistab!” ning kutsus ka kohalolijaid tema tegemisi-ütlemisi meenutama, üleskutset järgisid ka mitmed teised.
Hiiumaa haigla legendaarne kirurg Arnold Paroll (1928–2001) kolis 1957. aastal Hiiumaale ja 20. augustil alustas tööd Kärdla haiglas. Enamus kirurge, kes Hiiumaale tulid, olid oma kohustusliku aja kolm aastat ära ja lahkusid saarelt. Arnold Parollist aga sai hiidlane ja ta töötas haiglas kirurgina 1997. aastani ehk kokku 40 aastat. Hiiumaa haigla töötajate nimekirjas oli ta aastani 1999. Kärdla aukodanikuks valiti Paroll 1998. aastal. Aastal 2000 pälvis ta president Lennart Merilt Punase Risti teenetemärgi.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann tänas, et selline algatus kogukonnast on tulnud – avaldada austust kogukonna tublidele inimestele. Ta teatas, et nüüd on oma kohal kõik pingid, mille paigaldamiseks ettepanek tehti ning kutsus välja pakkuma, kelle mälestust tulevikus veel linnaruumis jäädvustada võiks. “Kui teil on veel häid mõtteid, keda meeles pidada ja kelle auks panna nimeline pink, andke kindlasti sellest teada, mõtleme koha välja ja jätkame seda toredat tava,” ütles osavallavanem.
Seejärel paigaldasid Preimann ja haigla haldusjuht Tõnis Laanemäe pingile sildi “Aukodanik doktor Arnold Paroll 1928–2001. Arst, kes oskas kõiki aidata”.
Taastusravi osakonda oli kaetud peolaud, ekraanil näidati pilte ajast, mil Paroll veel haiglas töötas ning meenutused jätkusid.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411