Teisipäev, november 12, 2019
 

Algab õpilaste polaarviktoriin, mis viib võitjad Arktikasse

18. novembril algab Eesti Polaarklubi ja Eesti Meremuuseumi koostöös korraldatud polaarviktoriin 15–19aastastele koolinoortele. Lõppvoorus 28. jaanuaril selgitatakse välja viis parimat, kes koos teadlastega pääsevad ekspeditsioonile Arktikasse.
“Õpilaste polaarviktoriin toimub juba teistkordselt, kuid sel korral on see osa tähistamaks suurt polaar- ja merendusjuubelit, kui täitub 200 aastat Antarktika avastamisest Saaremaalt pärit admiral Fabian Gottlieb von Bellings­hauseni juhitud vene ekspeditsiooni poolt,” ütles klubi sekretär Katrin Savomägi pressi­teate vahendusel.
Polaarviktoriini internetipõhine voor kestab 18.–24. novembrini. Osalejatel on vastamiseks valikvastustega küsimused Arktika ja Antarktika loodusest, keskkonnakaitsest, uurimis­ajaloost, majandus­kasutusest ning eestlaste tegevusest polaaraladel. Link küsimustega avaldatakse Meremuuseumi kodu­lehel 18. novembril.
Enne lõppvooru tuleb edasipääsenutel kokku panna video sobivast polaar­teemalisest uurimisprojektist teaduse, ajaloo või kunsti vallast, mida nad sooviksid ekspeditsioonil koos Polaarklubi juhendajatega läbi viia.
Lõppvoor toimub 28. jaa-
nuaril 2020 Eesti Mere­muuseumis, Paksus Marga­reetas. Finalistid saavad oma teadmisi proovile panna, vastates valik­vastustega küsimustele ja töötades kaardimaterjaliga. Päeva lõpuks selguvad viis parimat, kes sõidavad 16.–22. märtsini toimuvale ekspeditsioonile Arktikasse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411