Reede, november 29, 2019
 

Aasta noorsootöötaja: Sära noorte silmis innustab

ARGO NURS
Kõrgessaare noorte­maja noortejuht Vivian Tülp ütles, et tunnustus tuli ootamatult, töö noortega meeldib ja sära noorte silmis innustab.
Eelmisel nädalal tunnustati Kõpu rahvamajas pidulikul koosviibimisel tänavuse aasta Hiiumaa noortevaldkonna tragimaid.
“Olen väga liigutatud ja õnnelik, et osutusin aasta noorsootöötajaks. Olin sellele küll mõelnud, kuid ei osanud uskuda ega loota, et see just sellel aastal juhtub,” oli Tülp rõõmus.
Konkursile esitati teda kõige enam kordi ja erinevate inimeste poolt. Esildistes toodi välja, et Tülp on töötanud noorsootöötajana aastaid, tekitades stabiilse ja järjepideva töö tulemusena Kõrgessaare noortemajja õdusa ja arendava keskkonna.
Tööd Kõrgessaare noortemajas alustas Tülp 2015. aasta augustis ehk pisut enam kui neli aastat tagasi. “Kandideerisin noortemajas vabanenud noorsootöötaja ametikohale, sest olen Kõrgessaarest pärit ja mulle on alati korda läinud noorte käekäik,” meenutas Vivian.
Tema panuseks loetakse stabiilset tegevust koos noortega ja noorte jaoks – esitajate meelest ei ole see noortevaldkonnas üldse nii tavapärane, kuna kaadrivoolavus on suhteliselt suur.
Aasta noorsootöötaja ütles, et näeb end ka tulevikus Hiiumaal: “Siin on mu pere ja kodu. Mul on töö, mis annab võimaluse igakülgselt areneda ja esitab huvitavaid väljakutseid. Ma ei näe mingit põhjust, miks peaksin kodu­saarelt lahkuma.”
Rutiini ei teki
Tülp ütles, et oma töö juures meeldib talle kõige rohkem olla koos noortega, mõelda välja, mis neile huvi pakuks ja mis neid Kõrgessaare noortemajja oma vaba aega veetma tooks.
“Sära noorte silmis innustab mind tegema tööd ikka paremini ja põhjalikumalt,” kinnitas ta, et tänu sellele on kõik päevad omanäolised ja rutiini ei teki.
Raskeid hetki on tema meelest noorsootöös vähe. On olukordi, kus tuleb leida lahendusi tekkinud probleemidele, aga neid peab ta pigem väljakutseteks. “Samuti on mul väga toetav meeskond, kellega koos muredele lahendusi leiame.”
Noorsootöö on tema hinnangul Hiiumaal hästi korraldatud; Kõrgessaare noortemaja kuulub Hiiumaa noorsootöö keskuse koosseisu ja nende­vaheline koostöö on hea. “Natuke häirib ebaselge tulevik seoses struktuurimuutusega,” tõdes Vivian Tülp.
Kokku esitati konkursile 15 kandidaati ja tunnustusi jagati neljas kategoorias. Valiku­komisjoni kuulusid esindaja vallavalitsusest, voli­kogu komisjonist, noorte­volikogust, noorsootöötajate hulgast ja Hiiumaa arenduskeskusest.
Korraldajatel oli heameel tõdeda, et noortevaldkonnas tegutsejaid ja neid, kes päevast päeva noortesse panustavad, on palju.
Lisaks andis Hiiumaa arendus­keskus välja ette­võtliku noore eripreemia. Tiitli Hiiumaa ettevõtlik noor sai Simona Rätsep Kärdla põhikoolist. Õhtut aga juhtis mullu ettevõtliku noore tiitliga pärjatud Siim Otsak, kes teatas, et temast juba ongi saanud ettevõtja.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411