Teisipäev, oktoober 15, 2019
 

Volikogu esimehe umbusaldus

Sel nädalal tuleb Hiiumaa vallavolikogu istungil teise päevakorrapunktina arutusele volikogu esimehe Aivar Viidiku umbusaldusavaldus.
Opositsiooni algatatud umbusaldusavalduse põhjus on protseduuriline ehk volikogu istungi toomine nädal varasemaks, väidetavalt rikkudes seejuures kehtestatud korda. Viidik põhjendas, et istung oli vaja varasemaks tuua seoses Kärdla keskväljaku hankega. Opositsioon leidis, et midagi poleks juhtunud ka siis, kui istung oleks toimunud nädal hiljem ning Viidik ei sobi oma ametikohale.
Opositsioon püüab volikogu esimehele umbusaldust avaldada teist korda. Esimene katse oli jaanuaris. Peale seda, kui volikogu liikmed volikogu esimehe ruumist äraolekul määrasid endale ebaseaduslikult jõulupreemia, kritiseeris Viidik seda otsust hiljem meedias. Opositsioon tõi tookord umbusalduse põhjuseks distantseerumise volikogust. Jaanuarikuu umbusaldus kukkus läbi – poolt oli üheksa volikogu liiget, vastu 12.
Volikogu istung algab sel neljapäeval, 17. oktoobril kell 15 Kärdla vallamaja volikogusaalis.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Seda, et

    Vallavolikogu võiks juba tööd ka teha, mitte ainult tegeleda umbusalduste avaldamistega (põhjuse leiab selleks alati), eriti kui selle kohale saaja on umbusalduse avaldaja, või tema” seljapesija”.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411