Teisipäev, oktoober 8, 2019
 

Tule AHHAA teadusteatrisse!

Üleeestiline Teadlaste ÖÖ Festival toimus sellel aastal 26.–28 septembrini, Palade Loodushariduskeskuse teadlaste päev aga toimub esmaspäeval, 14. oktoobril.
Juba kolmandat aastat tulevad Palade looduskeskusesse Tartu Teaduskeskuse AHHAA noored teadlased. Kavas on töötoad, mis toimuvad päeval ja õhtune teadusteater.
Töötubadesse kutsusime sellel aastal Palade, Kärdla ja Lauka koolide kolmanda kooliastme teadushuvilised õpilased. Töötoa teemaks on “Vaakumkamber” ning tutvume kahe vaakumit kasutava toidukäitlemise võimalusega – vaakumpakendamine ja külmkuivatamine. Töö käigus on vaja kasutada loogikat, et kõik voolikud ja klapid õhu väljajuhtimiseks õigesti ühendatud saaks. Valmis vaakumkambriga saab teha rõhu mõju iseloomustavaid katseid.
Õhtusesse teadusteatrisse, mis algab kell 18, on oodatud kõik suured ja väikesed teadushuvilised. Teadusteater kannab nimetust “Ahhaa, vastu taevast” ja AHHAA keskuse kõige lemmikumas teatris näeme, kuidas on raketiteadus läbi ajaloo arenenud. Etenduse vältel lennutame erinevat tüüpi rakette ja vaatleme, milline on sobilik raketikütus.
Läbivaks teemaks aga on sel aastal keskkonna­teadlikkus.
Karin Poola
Palade LHK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411