Reede, oktoober 4, 2019
 

Tükike endast kaasa

Homme tähistame õpetajate päeva. Jõhvis toimub sel puhul suur ja uhke aasta õpetaja gala, kus preemiatega tunnustatakse parimaid haridustöötajaid.
Meilt on nominentide seas tugiõpetuse spetsialist Krista Leisberg – hoiame pöialt, et ta ka laureaaditiitli pälviks. Väärt on ta seda igal juhul.
Täna vahetavad meie koolide lõpuklasside õpilased õpetajad välja. Näiteks Hiiumaa gümnaasiumi lõpuklassi õpilased sõlmisid ise õpetajatega kokkulepped, kes keda asendab ja mida õpetab.
Õpetajail aga tuleb istuda koolipinki või võtta vastu õpilaste pakutud üllatused – näiteks reisi ümber maailma… Või miks mitte ümber saare?
Koolipink pole õpetajaile muidugi võõras, näiteks õppimist jätkab sel aastal 16 Kärdla põhikooli õpetajat. Omandatud teadmised vajavad aeg-ajalt värskendust. Ja see ei kehti loomulikult ainult õpetajate kohta! Meil siin saarel on väga hea võimalus omandada uusi teadmisi ka täiskasvanuna ning pere ja töö kõrvalt – Hiiumaa ametikool! Tänases lehes kirjutame, millised võimalused on ametikooli õpilastel osaleda õpirändes ja käia teadmisi omandamas välisriikides.
Head õpetajat mäletame ka aastate takka, lausa elu lõpuni.
Mäletame sellepärast, et tsiteerides president Toomas Hendrik Ilvest: “Õpetaja on inimene, kes hoolsa aednikuna paneb iga päev tükikese oma mõistusest ja südamest noortele kaasa.”

4. oktoober 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411