Reede, oktoober 4, 2019
 

Tõmbenumbriteks meri ja loodus

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Meri, purjetamine ja ilusad loodusrajad meelitavad Hiiumaale – seda tõestasid laupäeval Maal Elamise päeval aset leidnud Sõru regatt ja Tahkuna maastikujooks.
Tahkuna poolsaare tipus anti laupäeva pealelõunal maastiku­jooksu start, millest osavõtjad said nautida ilmselt Eesti kõige kaunimate vaadetega võistlusrada. Tänavune maastikujooks oli eriti osalejaterohke – startis ligi 70 spordihuvilist, mida on peaaegu poole rohkem kui mullu. Osalejate seas oli nii neid, kes tulidki võistlema ja läbisid raja kiirelt kui ka neid, kes nautisid loodust ja ilusat ilma.
Esmalt anti start lastejooksudele, seejärel startisid 5 kilomeetri ja 9 kilomeetri distantside läbijad. Täis­kasvanutele pakkusid tihedat konkurentsi noored Hiiumaa orienteerujad, kes nii meeste kui ka naiste arvestuses kõik edetabeli esimesse poolde jäid.
Neil, kes perega toredat päeva veetma tulid, oli võistlus­radu aega ilmselt kauem nautida ja nii mõnelegi jooksjale andsid finišisse jõudmiseks energiat raja ääres kasvavad mustikad.
Mere- ja purjetamis­huvilised said osaleda Sõru regatil. Ennelõunal startisid oma teisele regatile  Sõru mere­kooli õpilased ja kell 13 anti XIII Sõru regati start. Need, kes ise võistelda ei soovinud, said sadamas nautida ilusat vaatepilti mereleminevatest purjekatest.
Sõru regatt ja Tahkuna maastikujooks tõid saarele kokku 150 osalejat nii Hiiumaalt kui kaugemaltki.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411