Teisipäev, oktoober 22, 2019
 

SA Hiiumaa Muuseumid juhina jätkab Toomas Kokovkin

Harda Roosna | Hiiu Leht
SA Hiiumaa Muuseumid nõukogu sõlmis viieks aastaks juhatuse liikme lepingu senise juhi Toomas Kokovkiniga.
Küsimusele, millised on järgmiseks viieks aastaks seatud suured eesmärgid, vastas Toomas Kokovkin, et saarel on väga palju väikemuuseume, mis aina enam vajavad n-ö suure muuseumi tuge.
“Usun, et oleme juhtival kohal maailmas ekspositsioonide arvult inimese kohta,” nentis Kokovkin. Lisaks Hiiumaa muuseumi filiaalidele on meil veel Kivimite maja, militaarmuuseum, Sõru muuseum, Suure­mõisa loss, kunstigalerii, kolm tule­torni, peagi ka Tuuletorni ekspositsioon…
“SA Hiiumaa Muuseumid ülesandeks on olla teadmuskeskuseks, kuhu koondub professionaalne oskus­teave meie kultuuripärandi säilitamiseks ja lahtimõtestamiseks,” sõnastas ta eesmärgi.
Kaks kandidaati
Sihtasutuse juhi konkurss kuulutati välja juunis ja tähtajaks, 2. septembriks laekus kaks sooviavaldust. Mõlemad kandidaadid kutsuti ka vestlus­vooru. Ametikoha soovija pidi muuhulgas kirjutama essee teemal “Sihtasutuse Hiiumaa Muuseumid arenguvõimalused ja väljakutsed aastatel 2020–2024”.
Nõukogu esinaine Marju Niinemaa ütles, et nõukogu liikmed pidasid Kokovkini kontseptsiooni tugevamaks, kuna see oli läbimõeldud ja kindlate eesmärkidega.
Nõukogu arvestas otsuse tegemisel ka seda, et tegevjuhil on visiooni kirjutamisel eelis ja väljastpoolt tulijal ei saakski olla nii kindlat visiooni.
“Siiski osutus Toomas tugevamaks ka muude omaduste poolest,” selgitas Niinemaa. “Nõukogu hindab ka Toomase sihikindlust – kui ta midagi endale eesmärgiks on seadnud, siis selle poole ta ka püüdleb.”
Nõukogu esinaine tõi näiteks viimaste aastate jooksul uuendatud Kassari muuseumi­maja eksposit­siooni ja Tobiase maja­muuseumi uue püsinäituse.
Ka on Niinemaa sõnul muuseumis teadlikumalt arendatud teadmuspõhist lähenemist, st tehtud koostööd erinevate organisatsioonidega, et jagada muuseumi laiapõhjalisi teadmisi. Lähiajal hakkab muuseum uuendama arengukava.
SA Hiiumaa Muuseumid nõukogusse kuuluvad Marju Niinemaa ja Dan Lukas muinsuskaitseametist, Kaidi Meristo rahandus­ministeeriumist, Hiiumaa valla­volikogu liige Sander Kopli, valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Kokla ning voli­kogu esimees Aivar Viidik.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411