Teisipäev, oktoober 1, 2019
 

Professor Pullat pälvis kõrge Poola autasu

Harda Roosna | Hiiu Leht
ERAKOGU
Laupäeval anti Poolas Gdanskis emeriit­professor Raimo Pullatile üle kolonel Jan Kowalewski  autasu.
Kolonel Jan Kowalevski autasu andsid esmakordselt välja Gdanski Tehnikaülikool ja Gdanski Teise maailmasõja muuseum. Emeriit­professor Raimo Pullat pälvis selle kategoorias “Maailm Poola jaoks”/ “The World for Poland” pikaajalise teadustöö eest Läänemereriikide ajaloo uurimisel.
Laureaatide pidulik autasustamis­tseremoonia toimus 28. septembril Gdanskis Teisele maailma­sõjale pühendatud muuseumi Jan Olszewski konverentsi­saalis.
Raimo Pullat ütles Hiiu Lehele enne autasustamist, et ta pole sel pidulikul hetkel ja selles saalis ainus hiidlane – kohal on ka Eesti Poola saatkonna sõjaväeatašee Roman Lukas. Pullat lubas toimunust pikemalt rääkida, siis kui tagasi Hiiumaale jõuab.
Professor Pullat on põhjalikult uurinud Gdanski Tehnikaülikoolis õppinud eestlaste elulugusid.
2015. aastal ilmus temalt sel teemal teos “Värav tulevikku. Danzigi Tehnikaülikool Eesti haritlaskonna kujunemis­loos 1904–1939”, mis samal aastal ilmus ka Gdanski Tehnikaülikooli väljaandel poola keeles.
Kolonel Jan Kowalewski (23. oktoober 1892 – 31. oktoober 1965) oli Poola krüptoloog, luureohvitser, insener, ajakirjanik, sõjaväekomandör.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411