Teisipäev, oktoober 22, 2019
 

Perekond Maripuu pälvis EOK tunnustuse

Harda Roosna | Hiiu Leht
Eesti olümpiakomitee (EOK) tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi, kelle valisid välja maa­kondade spordiliidud. Hiiumaalt pälvis tunnustuse perekond Maripuu, kes aktiivselt võtab osa spordivõistlustest.
Vanemad Märt ja Elen toetavad igati oma laste spordi­harrastust, tütred Helena ja Marta aga on väga tublid orienteerujad, samal ajal kui vanemad harrastavad jooksualasid.
EOK harrastusspordi juhi Peeter Lusmägi sõnul tänatakse perekondi, kes on oma liikumisarmastusega eeskujuks. “Paljud hoiakud ja väärtused saavad alguse just kodunt ja lapsepõlves ning armastus spordi vastu on üks nendest. Tunnustuse pälvinud peredele on sportlik eluviis igapäevaelu lahutamatu osa ja nad on sellega eeskujuks meile kõigile,” ütles Lusmägi.
“Väga õige valik –Maripuud on väga aktiivne spordiperekond – nende põhi­harrastuseks on orienteerumine, aga nad osalevad ka kogu perega jooksu- ja ratta­sõiduvõistlustel,” tunnustas Hiiumaa orienteerujate klubi president Eda Tärk. Ta tõi näite, et sel aastal tegid Märt ja Marta Maripuu kaasa kõik 22 orienteerumisnelja­päevakut, Helena on kuulunud Eesti orienteerumise noorte­koondisesse ja pesamuna Marta juba on nii mõneltki suurvõistluselt mandril esikohti võitnud.
Sportlikud pered saavad koos tunnustusega Eesti olümpiakomiteelt preemiaks Meremuuseumi aastapileti koos ööbimisega Hilton Tallinn Park hotellis.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411