Teisipäev, oktoober 22, 2019
 

Notaribürood kutsuvad tasuta konsultatsioonidele

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kolmapäeval, 30. oktoob­ril kell 14–17 on üle Eesti avatud notaribürood. Hiiumaal ootab külastajaid saare ainuke notar Maira Kattel, kelle büroo asub Kärdlas Põllu tn 17.
Avatud notaribüroode uste päev toimub juba neljandat korda ja sel päeval saab lähimas notaribüroos  nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades. Tänavu keskendutakse eeskätt olulisematele notari tööga seotud valdkondadele nagu kinnisvara, ettevõtlus, abikaasade vara­suhted ja pärimine. Loomulikult võib notari poole pöörduda ka muudes notari tööga seotud küsimustes.
Lõviosa notarite igapäevatööst puudutab just kinnisvara, ette­võtlust, abikaasade varasuhteid ning ka pärimist – need on teemad, millega mingil eluhetkel puutuvad kokku kõik inimesed. Notarite Koja esinaine Merle Saar-Johanson tõi näiteks, et möödunud aastal moodustasid kinnisvara, abikaasade varasuhteid ja pärimist puudutavad toimingud umbes kolmandiku kõigist notaritoimingutest. “Seega on selge, et just need küsimused on inimeste jaoks olulised ning avatud uste päev on hea võimalus saada vastuseid kinnisvara­tehingute teemadel või teha esimene samm kasvõi testamendi tegemiseks,” ütles ta.
Saar-Johnason juhtis tähelepanu, et notaribürood on avatud kõigil tööpäevadel ning notariaalse tehinguga seotud nõustamine on alati tasuta. “Küll aga on avatud uste päev hea võimalus notari külastamiseks nendel inimestel, kes alles kaaluvad kinnisvara või mõne muu tehingu tegemist või vajavad abi erinevate variantide kaalumisel – näiteks, kuidas vormistada testamenti või millist varasuhet abielludes eelistada,” lisas Saar-Johanson.
Eelmise kolme aasta jooksul on avatud uste päeval tasuta õigusnõu käinud küsimas paar tuhat inimest üle Eesti.
2018. aastal tegid 90 Eestis tegutsevat notarit kokku ligi
323 000 ametitoimingut, millest ligi veerand oli seotud kinnisvaraga.
Käesoleva aasta kolme kvartali jooksul on notarid teinud kokku 245 307 ametitoimingut. Kinnisvaratehinguid on notarid tõestanud kokku 54 642, neist kinnisvara müügitehinguid 36 460. See jääb samasse suurusjärku mullu samal ajal tõestatud müügitehingute arvuga, siis tõestati 36 451 müügitehingut.
Kolme kvartali jooksul tõestasid notarid äriühingute tehinguid kokku 7662, testamente 5406, väljastasid 9765 apostilli ja kinnitasid 458 abielu.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411