Teisipäev, oktoober 1, 2019
 

Noored meresõbrad õpivad merd tundma

Eelmisel esmaspäeval käis HiiuIngli pardal 16 Kärdla põhikooli õpilast, reedel oli teist samapalju Käina kooli ja Emmaste põhikooli õpilasi Käina päästekomandos tuleohutuskoolitusel.
Kärdla kooli huvijuht Eliisa Liias, kes on projekti “Noored meresõbrad” kontaktisik, vahendas õpilaste esimese päeva muljeid koolitusest halulaeval HiiuIngel.
“Neile kõigile väga meeldis – üks tänas sellise võimaluse eest, üks küsis, millal nad saavad laevaga päriselt merele minna,” rääkis Liias.
“Minu arvates on Hiiumaa mereriik ja hiidlased peaksid mereasjandusega kursis olema,” põhjendas Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse esimees Allard Kerves, miks õpilastele sellist koolitust vaja.
Tegemist on sel kevadel alanud koolitussarjaga “Noored meresõbrad”, Kerves aga on nii koolitusprojekti idee autor kui eestvedaja. “Need noored, kes selle programmi läbi teevad, oskavad merel ohutult käituda ja ka sõpradele neid teadmisi edasi anda,” lubas ta.
“Muidugi tuleb alati meeles pidada, et meri on ohtlik keskkond, aga kui õppida merd tundma ja austama, siis saab merel kõik tegemised ohutult ära toimetada,” lisas ta.
Kuna kõige olulisem asi merel on ohutus, siis on programmis sellised teemad nagu veeohutus, esmaabi, tuleohutus, jäältpääste, väikelaevad, purjetamine, kalandus.
Kaasatud kõik põhikoolid
Kaasatud on kõik Hiiumaa põhikoolid, kontaktisikud moodustasid huvilistest õpilastest kolm kuni 16liikmelist gruppi. Esimeses grupis on 16 Kärdla põhikooli õpilast, teises Käina kooli ja Emmaste põhikooli õpilased, kokku samuti 16 ning kolmandas pidanuks olema Palade põhikooli, Lauka põhikooli ja Suuremõisa lasteaed-põhikooli õpilased. Lauka koolist osalejaid siiski pole ja sellevõrra sai osaleda rohkem Palade õpilasi. “Lauka koolijuhtidele see mõte väga meeldis, aga kahjuks ei olnud huvilisi õpilasi,” selgitas Kerves.
Koolitustel osalevad 6.–8. klasside õpilased ja kogumaht ühele grupile on umbes 90 tundi.
Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi projekti toetas Hiidlaste koostöökogu Leader-programmist ligi 20 000 euroga. Projektipartneriks on ka Hiiumaa ametikool.
Projekti tulemusena on Hiiumaal poolsada noort, kes oskavad merel ohutult käituda ja  hättasattunuid aidata. Samuti teavad nad, et meri pakub palju erinevaid võimalusi nii eneseteostuseks kui vaba aja veetmiseks. Nad inspireerivad enda sõpru ja oskavad neid suunata merel ohutult käituma. Kõige suurem eesmärk aga on meie turvalisem kogukond.
“Arvan, et üks suur osa hiidlase identiteedist on just merekultuuri tundmine ja selle austamine. Programm avardab noorte silmaringi erinevatel aladel ja ehk aitab leida uue hobi või elukutse, mis merega seotud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411