Teisipäev, oktoober 22, 2019
 

Lauka põhikool teenis välja kvaliteeditunnuse

erakogu
Neljapäeval sai Lauka põhikool Paides toimunud haridus­festivalil kvaliteeditunnistuse “Ette­võtlik kool”.
Lauka põhikooli õpetaja Aave Kark ütles, et neil on tunnustuse üle väga hea meel: “Tore, et meie tegemisi märgatakse!”
Kark kinnitas, et tiitli “Ette­võtlik kool” saamine ei tulnud niisama lihtsalt. Tööd selleks tehti kolm aastat ja täita oli vaja erinevaid programmis etteantud punkte.
Tiitli saamisele eelnes ka kooli ja Hiiumaa arenduskeskuse koostöös läbi viidud sisehindamine ettevõtliku õppe standardi alusel.
Nimetatud standard on kvaliteeditunnuste kirjelduste ja hindamiskriteeriumite kogum, mille alusel õppeasutused mõistavad üheselt, mis on ettevõtlik õpe, oskavad seda rakendada süsteemselt oma edukuse hindamiseks. Standard on seotud õppeasutuste sisehindamisega ja lähtub riiklikust õppe­kavast. Selle alusel hinnatakse ette­võtliku hariduse rakendamisel toimunud muutusi õppeasutustes.
Hindamise eesmärk oli teada saada, kuidas Lauka põhikool rakendas ette­võtlikku õpet “Ettevõtliku kooli” programmi raames ajavahemikul november 2016 kuni käesoleva aasta juunini.
Hindamine viidi läbi kahes osas: esimese etapina õppe­asutuse enesehindamine ja teises etapis SA Hiiumaa Arenduskeskus nõustamine, millele järgnes saadud tulemustest teavitamine.
Sama programmi alusel läbis eelmisel aastal sise­hindamise Kärdla põhikool.
Järgmisena on kooli ja arenduskeskuse koostöös plaanis sisehindamine läbi viia Käina koolis, millega on koostööleping sõlmimisel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411