Teisipäev, oktoober 15, 2019
 

Külastasime USA Eesti saatkonda

USA saatkond
Inglise keele programmi raames toimus septembri lõpus meie õppereis Tallinna. Tänu Hiiumaa gümnaasiumi ja USA saatkonna heale koostööle saime tutvuda saatkonna tööga.
Ameerika suursaatkonda sisenemisel ei tohtinud midagi muud peale oma IDkaardi kaasas olla. Uksest sisse astudes ootas meid kohe ees turvakontroll, mille pidime ükshaaval läbima.
Saatkonnas olime umbes poolteist tundi. Selle ajaga tutvustati meile saatkonnas töötavaid inimesi ja selgitati nende tööülesandeid. Selgitati, miks tehakse viisa taotlemiseks iga taotlejaga intervjuu ja mida nendest intervjuudest küsitletava kohta välja loetakse.
Külastuse lõpus õpetati meile mängu, mis rikastas inglisekeelset sõnavara ja arendas oskust erinevate mõistete vahel seoseid luua.
Peale saatkonna külastust läksime Tallinna vanalinna ekskursioonile koos giid Toomas Vaimanniga. Kuna terve reis oli seotud inglise keelega, oli ka ekskursioon inglise keeles. Ekskursioonil tutvustati meile ajalooliselt tähtsaid maju, räägiti legende ja näidati kauneid vaateid linnale. Kui vanalinnatuur oli lõppenud ja võisime giidile eesti keeles küsimusi esitada, küsisid õpilased naljatades, et kas saaks nüüd terve ekskursiooni eesti keeles üle rääkida.
Hiiumaa gümnaasiumi
10. klassi õpilased ja õpetajad tänavad USA saat­konna töötajaid – Omar Facuse, Teresa Rotunno, Gertu
Borodkina, Derek Jones, Maili Arro, Vladislav Stroganov, Kelli Odhuu, Filipp Mustonen, Riina Tannia ja Laine Lemba­vere – lahke vastuvõtu, Vilma Tikerpuud õppereisi organiseerimise ja Toomas Vaimanni huvitava vanalinna ekskursiooni eest.

Minni Simsalu
Hiiumaa gümnaasiumi 10. klassi õpilane

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411