Teisipäev, oktoober 29, 2019
 

Kolm tuttavat nominenti

Kultuurkapitali arhi­tektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominentide seas leidub kolm tuttavat nime.
Meie maastikuarhitekt Kristiina Hellström kuulus KAOS Arhitektid tiimi, mis kujundas nominatsiooni pälvinud Haapsalu piiskopi­linnuse külastuskeskus-muuseumi.
Hiiumaa valla arhitekt Kaire Nõmm on koos Katrin Koovi ja Kadri Klementiga nomineeritud näituse “Uuri ruumi!” koostajad ja disainijad.
Nominentide loetelust leiab veel ühe tuttava nime – Ilona Gurjanova pälvis nominatsiooni Disainiöö korraldamise eest 14 aasta jooksul. Hiidlastele on ta tuttav koostööst luuletaja Ave Alavainuga.
Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aasta­preemiate nominentide seas on hulk väärikaid ehitisi: Eesti Kunsti­akadeemia, Arvo Pärdi Keskus, Roseni hotell-korterelamu-­büroohoone, Maakri kvartal, Suure-­Jaani Tervisekoda, Haapsalu piiskopilinnuse külastus­keskus-muuseum, Park Hotell Viljandi, Eesti saatkond Moskvas, Valga keskväljak ning kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk Maarjamäel. Samuti leiab nominentide seast hulga näitusi. Lisaks on Jaak-Adam Looveer nomineeritud arhitektuuri­alase tegevuse eest.
Žürii hindas poole­teise aasta jooksul – 2018. aasta algusest 2019. aasta augusti kesk­paigani – valminud ehitisi ja toimunud tegevusi.
Kokku oli valida 55 kandidaadi vahel, põhjalike arut­elude tulemusel jättis žürii hinnatavate nominentide nimekirja 19 objekti või muud arhitektuurialast saavutust.
Preemiakandidaadid välja valinud žüriisse kuulusid sihtkapitali liikmed urbanist Teele Pehk, arhitekt Peeter Pere ja tootedisainer Merike Rehepapp ning külalisekspertidena arhitekt Emil Urbel, sisearhitekt Pille Lausmäe, maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt ja kunstiteadlane Andres Kurg.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411