Teisipäev, oktoober 15, 2019
 

Kohalik ettevõte toetas rootsi keele õpet

Eva Raidma-Elmi
Sellest õppeaastast saavad Emmaste põhikooli 5. ja 6. klassi õpilased kolmanda võõrkeelena õppida rootsi keelt, õpikute ostu toetas OÜ Pharma Systems Eesti.
“Minu kui õpetaja jaoks on selle traditsiooni elluäratamine auasi,” ütles rootsi keele õpetaja Eva Raidma-Elmi. “Auasi on viia edasi nii rootsi keelt kui ka kultuuri just Hiiumaal, mis juba vanast ajast olnud hiiurootslaste elupaik.”
Rootsi keelt saab õppida ka kooli juures toimuvas huviringis. Nii õpib praegu rootsi keelt kokku 40 õpilast ja kooli­töötajat, mida on väikese kooli kohta päris palju.
1000 eurot sponsorlust
Selleks, et keeleõpe tõepoolest uue hooga käima läheks, oli koolil vaja soetada uusi õppematerjale. “Soovisime keeleõppes lisaks traditsioonilisele kasutada ka tänapäevaseid, internetipõhiseid õppematerjale, mis teeksid õppimise veelgi toredamaks ja lõbusamaks,“ rääkis Raidma-Elmi.
Hiiumaa arenduskeskuse abiga leiti sponsor ning kohalik Rootsi osalusega ettevõte Pharma Systems oli valmis toetama uute õpikute ostu 1000 euroga. Õpikute kogumaksumus oli kokku 1453 eurot, seega kooli kanda jäi kolmandik summast.
“Tunnustan Hiiumaa arenduskeskust, kes selle protsessi juures osavallale ja koolile toeks oli,” tänas Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja. “Olen tänulik ettevõttele Pharma Systems, mis rootsi keele väärtust tunnetab ja õppevahendite ostu toetas.”
Koolis hea vastuvõtt
Koolijuht Merje Kikas ütles, et rootsi keele õpe on koolis hästi vastu võetud. “Lapsed kiitsid õpetajat, kes teeb keele õppimise lihtsaks ja toredaks, ka ringitundides osalevatelt õpetajatelt on tulnud kiidusõnu,” rääkis Kikas. “Rõõmustab see, et õpetajad jaksavad ja tahavad peale pikka tööpäeva ise koolipinki istuda,” ütles koolijuht. “Näha õpetajaid koos õpilastega sõbralikult ühe laua taga õppimas, on innustav kõigile.”
Koolijuht rääkis, et tema meelest on ka kogukond uue keelevaliku suhtes samuti positiivselt häälestatud “Lapsevanemate seas on veel neid, kes ise Emmaste koolis Kaul Kikase käe all rootsi keelt õppisid ja sellest keeleoskusest ka reaalset kasu on saanud,” meenutas ta.
Paarkümmend aastat tagasi oli aeg, kui Emmaste koolis rootsi keelt õpetati.
Ka osavallavanem tõdeb, et kogukond on algatuse hästi vastu võtnud: “Olen saanud positiivseid sõnumeid lapsevanematelt, õpilastelt ei ole pahameelt kuulnud.”
Tasuja sõnul oli eriti rõõmustav näha, kui kiiresti Emmaste kool rootsi keele õpetamise mõttest teostuseni jõudis. “See on puhas lisandväärtus ja konkurentsi­eelis, mida selle piirkonna lapsed seeläbi koolist kaasa saavad,” ütles ta.
Kool plaanib rootsi keele õpet edasi arendada ja atraktiivsemaks muuta. Selleks otsitakse võimalusi keelelaagri korraldamiseks Rootsis, tahetakse kutsuda rootslastest külalisi ja hakata tähistama rootslastele olulisi tähtpäevi.
“Minu unistus on, et mõne aasta pärast on rootsi keele ja kultuuri õppest saanud Emmaste kooli tugevus, mis on nähtav ja tuntav ning muudab omanäoliseks kogu koolikeskkonna,” sõnastas koolijuht eesmärgi.

HENRI REEDER
noorte ettevõtluskonsultant

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411