Reede, oktoober 18, 2019
 

Kirjandusõhtu luuletajate Algvere ja Maraniga

erakogu
erakogu
Neljapäeva õhtul kohtuvad Kärdla raamatukogus lugejatega Kristel Algvere ja Timo Maran, kes loevad oma luulet ja vestlevad kirjandusest.
“Olen täitsa rahulikult põnevil,” ütles Kristel Algvere oma sotsiaalmeedia kontol eelseisva kohta.
Koos püütakse leida vastuseid küsimustele: Kas eri paikadel on oma luule? Milline on Hiiumaa luule? Milline Tartu luule? Miks mõned kohad jäävad meid saatma? Kus­kohas on kergem kirjutada?Kas inimene on ka koht?
Hiiumaal sirgunud Kristel Algvere (30) on kooliajal toimetanud noortelehte Glasuur, teinud siis ja hiljemgi kaastööd Hiiu Lehele. Tartu ülikoolis lõpetas ta eesti keele magistrantuuri aastal 2014, alates eelmisest aastast õpib Tartu ülikoolis teoloogiat.
Seni on ta avaldanud ühe raamatu, luulekogu “Mere­hurmarohi”, mis ilmus 2017. aasta lõpus Värske Rõhu raamatusarja 20. raamatuna.
Semiootik ja luuletaja Timo Maran (44) on Tartu Ülikooli vanemteadur, loodusfilmide looja Rein Marani poeg ja Hiiumaaga mitmel moel tihedalt seotud Tiit Marani vend.
Timo Maran on kirjutanud inimese, looduse ja kultuuri suhetest, nii luulet, lastekirjandust, esseistikat kui teadustekste. Ta on avaldanud luulekogud “Põhja­vesi” (2001), “Poeetiline punane raamat” (2007), “Metsa pööramine” (2007), “Las ma ümisen” (2015) ja “Metslooma­truudus” (2019).
Kohtumine Kärdla raamatukogus Rookopli 18 algab neljapäeval, 24. oktoobril kell 17.30 ja kestab poolteist tundi.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411